orbitrek axer viper

"Czarny koń klasy średniej"

Axer Viper opinia

 

Moja ocena 4/5

 

Komfort pracy 4

Cena 3

Jakość 5

Niezawodność 4

Serwis 5

 

Firma AxerFit z Krakowa od kilku lat z powodzeniem sprzedaje sprzęt sportowy w Polsce. Ostatnio przejęli markę Insportline umacniając się na rynku.

Axer jest znany tym, którzy mają trochę doświadczenia w temacie orbitreków i nie poprzestali na przetestowaniu maszyn Yorka, Thorna i Kettlera. Już na pierwszy rzut oka widzimy olbrzymie podobieństwa z Thornem 806 i 704, niektóre części są wręcz identyczne. Czy warto w takiej sytuacji zapłacić za niego więcej niż za Thorna?

 

Konstrukcja, to to samo co Thorn 806, taki sam kształt i wymiary. Design też, z wyjątkiem obudowy głównej, która moim zdaniem jest trochę ładniejsza kolorystycznie. Orbitrek oczywiście jest duży i stabilny.

 

Montaż jest prosty, części zawsze pasują do siebie. Miałem przyjemność montażu kilkudziesięciu Viperów i jest to jeden z niewielu orbitreków, gdzie części zawsze pasowały do siebie i nigdy niczego nie brakowało. Ponad to, każde pudło z orbitrekiem zawierało informację, że orbitrek był uprzednio zmontowany przez „Pana Mietka z serwisu”, Pan Mietek ten orbitrek przetestował, rozmontował i z powrotem spakował. Viper nigdy mnie nie rozczarował i do tej pory uważam go za tzw. Pewnik!

 

Kultura pracy jest bardzo wysoka, jak w Thornie 806. Orbitrek pracuje cicho i równo, obciążenie zmienia się prawidłowo. Ruch jest bardzo płynny.

Niezawodność jest mocną stroną orbitreków firmy Axer, a w szczególności Cybera i Vipera. Viper plasuje się bardzo wysoko w naszych rankingach niezawodności. Jedyna, nieczęsta usterka jaką zanotowaliśmy, to skrzypienie na przedniej i tylnej nodze, które bardzo łatwo wyeliminować, nie ponosząc żadnych kosztów.

 

Serwis i obsługa klienta – jedne z najlepszych, z jakimi miałem przyjemność współpracować, szybka i kulturalna obsługa.

Cena ok 1900zł (cena ze strony axersport.pl) jest na pozór wysoka, bo konkurencyjne orbitreki o zbliżonym standardzie są parę stówek tańsze. Czy warto zapłacić więcej za Vipera? Warto, bo w zamian dostajemy jakość, niezawodność, serwis i obsługę klienta, warte dodatkowej dopłaty. W przedziale cenowym do 2100zł zawsze wybiorę Vipera ponad inne sprzęty.

 

-Cezary