Insportline T50i

Opinie na temat bieżni domowych pisałem już kilka lat temu, na podstawie moich przygotowań do startu w Maratonie Warszawskim. Pamiętam, że moja pierwsza bieżnia domowa została zajechana, a druga zajmowała zbyt dużo miejsca, by na dłużej zagościć w moim domu.

Teraz wybór maszyn jest znacznie większy. Mam do dyspozycji nieprzebraną różnorodność bieżni i zaczynam powrót do domowych treningów biegowych z moim zdaniem najlepiej zapowiadającym się modelem. Po wstępnych testach kilku modeli marek Sportop, Xterra, Spirit, York, Energetic itd. wybór padł na Insportline T50i. Zadecydował wygląd, wymiary i dobre doświadczenia z tą marką.

 

Zalety:

-solidna, stabilna konstrukcja

-szeroki i długi pas

-dobra amortyzacja

-dobry serwis

-atrakcyjny wygląd

-rozsądna cena

-dobrze dobrane przyciski na panelu

-możliwość złożenia do pionu

-łatwo przestawić

 

Wady:

-brak przycisków w poręczach

-dla niektórych może być za miękka

 

Montaż był bezproblemowy, mi udało się złożyć bieżnię w 30 minut, a mam złamaną rękę, więc każdy powinien sobie poradzić. Konstrukcja jest solidna, robi wrażenie lekkiej. Wizualnie może się podobać, wyraźnie widać, że jest to nowy model na rok 2016, bo zamiast oklepanych szarości i czarnego matu mamy szeroką, białą ramkę konsoli, która przypadła mi do gustu. Wyświetlacz jest dwukolorowy, czytelny. Jakość użytych materiałów jest dobra. Konsola jest bardzo funkcjonalna, ze standardowymi przyciskami kontrolnymi oraz skrótami prędkości i kąta nachylenia. Bardzo dużym plusem jest to, że bieżnia pokazuje w miarę realne prędkości, bo przy biegu 12Km/h faktycznie czułem, że mogę mieć taką prędkość. Przyciski skrótów też ktoś dobrze dobrał 3 - marsz, 6 - trucht, 9 - lekki bieg, 12 - idealne tempo na godzinny trening.

 

Reszta panelu jest klasyczna. 2 koszyki na napoje, półeczka pod tablet, głośniki, pulsomierz w uchwycie. Jedyne, czego mi brakuje to przycisków regulacji prędkości w bocznych rączkach.

Pas jest szeroki 51 x 140, blat miękki, bardzo dobrze amortyzowany. Poza standardowymi, gumowymi elastomerami pokład T50i jest dodatkowo amortyzowany zieloną poduszką gazową. Jest to bardzo odczuwalne w trakcie biegu. Bieżnia jest bardzo miękka. Jest to zaletą dla początkujących i średnio zaawansowanych biegaczy. Dzięki temu oszczędzamy stawy i biegamy znacznie bardziej komfortowo. Dobra amortyzacja będzie też mile widziana przez wszystkich borykających się z dyskopatią i innymi bólami. Dla mnie bomba!

Po treningu T50i łatwo złożyć i równie łatwo przestawić, bo bieżnia jest całkiem lekka i ma dobry system kółek umożliwiających przesuwanie.

 

Gwarancja jest standardowa - 2 lata z dojazdem do klienta.

 

Cena to 4200zł z dostawą - bardzo dobra w stosunku do jakości wykonania oraz tego, co bieżnia oferuje i na ten moment jest to mój faworyt w bieżniach do użytku domowego. Spełnia moje wszystkie wymagania, jest wygodna, prosta w obsłudze, wystarczająco mocna i szybka. Polecam.

 

Aktualne ceny

Alternatywny sprzęt

Kupując przez popularny portal aukcyjny, warto zwrócić uwagę, że warunki gwarancji prawie zawsze są gorsze niż kupując ten sam produkt w sklepach internetowych. Allegro zabrania podawania warunków gwarancji w opisach aukcji na czym tracą produkty z lepszą gwarancją. Więcej na ten temat...