Jak wybrać dobry orbitrek?

Orbitrek jest najtrudniejszym w zakupie sprzętem, więc warto przeczytać do końca. W polskim nazewnictwie orbitreki i trenażery eliptyczne to to samo. Wymyśliła je firma Precor, jako maszyny do treningów cardio na siłowni. Trenażer eliptyczny angażuje w ruch całe ciało przez co jest bardzo uniwersalny i popularny. Ćwiczenia na orbitreku okazały się bardzo bezpiecznymi i skutecznymi, a wynalazek Precora był strzałem w dziesiątkę, który obecnie jest rozwijany i kopiowany przez inne firmy. Orbitreki z początków produkcji kosztowały 3000 USD do 5000 USD. Więcej o tym, co to jest orbitrek i dlaczego warto go mieć znajdziesz tutaj.

 

Obecnie rynek maszyn fitness zdominowały tanie trenażery do użytku domowego, które nazywamy orbitrekami, ale w dużej mierze jest to produkt orbitrekopodobny, tak jak w sklepach spożywczych, na półkach z serem mamy produkty seropodobne, a na półkach z czekoladą, wyroby "podobne" mają zawartość czekolady mniejszą niż 10%. Jak odróżnić hit od kitu?Ile kosztuje dobry orbitrek?

 

Rozważając cenę orbitreka warto wyjść z miejsca od którego się zaczęło, czyli Precor za kilkanaście tysięcy złotych byłby dobrym wyborem, gdybyśmy mieli duży budżet. Chcemy oszczędzić i nie potrzebujemy orbitreka z najwyższej półki więc powoli obniżamy oczekiwania obniżając jednocześnie cenę.

 

Cena / jakość orbitreka:

10 000 zł i więcej - rewelacyjny sprzęt do domu, zazwyczaj spełniający absolutnie wszystkie oczekiwania posiadający mnogość opcji, których nie jestem w stanie w pełni wykorzystać. Trening 4 - 8 godzin dziennie, codziennie. Polecam marki Technogym, Precor, Life i Spirit.

 

7000 - 10 000 zł - idealny sprzęt do domu, przeznaczony do intensywnych treningów, bezpieczny, wygodny, z dobrym serwisem i rozszerzoną gwarancją. Trening 3 - 5 godzin dziennie, codziennie. Polecam marki Spirit, Kettler, Sole. Modele XE895, XG400, E95.

 

4000 - 7000 zł - mocna klasa średnia, sprzęt solidny, wygodny, z dobrym serwisem, niezłym wyglądem, sporą ilością opcji i zdecydowanie najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Orbitreki tej klasy są tańszym, domowym odpowiednikiem orbitreków Precor z początków produkcji i spełniają podobną funkcję w domu. Trening 1 - 3 godziny dziennie. Polecam marki Spirit, Kettler, Sole. Modele XE295, XG400, Skylon 5, E25.

 

2000 - 4000 zł - niska klasa średnia. W tym przedziale cenowym, nie ma wszechstronnie dobrych maszyn. Orbitreki w tej cenie są albo solidne, albo wygodne, albo dobre dla niektórych osób np. lekkich i niskich, lub wysokich i lekkich ale nie są uniwersalnie dobre dla wszystkich. W tej cenie nadal można kupić dobry sprzęt, ale trzeba zrobić wnikliwe rozeznanie. Zbadać czy orbitrek wytrzyma wagę użytkownika, jego treningi i będzie w miarę wygodny. Trening 1 - 2 godziny dziennie. Polecam marki Spirit, Xterra, Kettler. Modele FS3.5, FS3.9, XE195, Skylon 2, Elliptical P, EL900.

 

1000 - 2000 zł - klasa budżetowa i pseudo orbitreki. Ile wspólnego ma orbitrek za 1 tys. zł z tym za 10 tys. zł, o którym pisałem na początku? Prawie nic. Wielkość, waga, jakość wykonania i przede wszystkim zupełnie inny rodzaj i bezpieczeństwo ruchu. Ponad to, inna gwarancja, serwis, dostępność części zamiennych itd. Znalezienie nowego pół przyzwoitego orbitreka do 2000 zł jest trudne. Przy treningu ok 1 godziny dziennie żywotność takiego urządzenia jest krótsza niż okres gwarancyjny. Bardziej polecam dobry sprzęt używany marek Xterra, Kettler, York, Domyos.

 

Nowy "orbitrek" do 1000 zł to atrapa, nie mająca nic wspólnego z prawdziwym trenażerem eliptycznym. Kilka razy w życiu udało mi się kupić niezły orbitrek używany poniżej 1000 zł, ale nowego nigdy. Jest to też niestety, najlepiej sprzedający się towar w Polsce, którego rynek jest wart dziesiątki milionów złotych rocznie i o taką konfekcję dostaję najwięcej pytań - wybór jak między dyskopatią a hemoroidami! Polecam doinwestowanie do lepszego sprzętu, ale na pytania jestem otwarty i jeśli uważacie, że znaleźliście coś ciekawego, to chętnie się temu przyjrzę.


Idąc dalej na skróty możecie zajrzeć o działu Ranking Orbitreków. Wyróżniłem te, które są obecnie w promocji i ich zakup jest szczególnie atrakcyjny. Opisałem orbitreki, które znam najlepiej zarówno jako użytkownik, serwisant i handlowiec. Nie opisuję orbitreków kiepskich, bo w internecie jest wystarczająco dużo hejtu i rozlewającej się żółci. Poza tym z firmami fitness łączą mnie stosunki handlowe i koleżeńskie a praca ze sprzętem fitness jest moim źródłem utrzymania.

 

Recenzje, fora, blogi, komentarze, filmy na Youtube, opinie na Allegro, Opineo, Ceneo itd. są zabiegiem marketingowym, lokowaniem produktu, wynikiem pracy internetowych troli i niestety coś takiego jak "niezależne opinie" nie istnieje. Jeśli mi nie wierzycie, to zachęcam do następującego ćwiczenia mentalnego: rozejrzyjcie się po swoim otoczeniu i wybierzcie przedmioty codziennego użytku. Ile z nich opisaliście w internecie, wyraziliście opinię na Opineo, Ceneo i zrobiliście na ten temat film na Youtube? Jedna rzecz? Może dwie? Ten blog istnieje od 2011r. W międzyczasie wypowiedziało się tu ok 15 prawdziwych użytkowników. W dziale Forum jest 5000 pytań i odpowiedzi, plus drugie tyle przeniesione do archiwum. Na Ceneo, pod orbitrekiem sprzedawanym od kilku tygodni znajdziecie kilkadziesiąt pozytywnych, anonimowych opinii... nieprawdziwych oczywiście.


Zakup orbitreka w mniejszym skrócie.

Najważniejsze czynniki determinujące wybór orbitreka to:

 • dopasowanie do warunków fizycznych użytkownika
 • solidność i rama
 • cena
 • aspiracje treningowe

Dopasowanie maszyny do budowy ciała to jeden z kluczowych elementów całej układanki. Na swoim orbitreku musisz czuć się jak ryba w wodzie, jak stopa w skarpecie. Dla osoby wysokiej dobry będzie orbitrek duży, a dla niskiej mały, lub z niskim krokiem.

 

Niski użytkownik na dużym orbitreku = kontuzja.

Wysoki na małej maszynie = kiepski trening.

Ciężki użytkownik na delikatnej maszynie = zepsuty, rozklekotany sprzęt.

Odpowiednio dopasowany orbitrek = kilka lat szczęśliwego użytkowania:)

 

Komfort pracy i wygoda użytkownika. Im jest nam wygodniej, tym częściej ćwiczymy i tym więcej czerpiemy z maszyny radości i korzyści. Orbitrek mało zachęcający będzie nas demotywować i nie będziemy z niego korzystać. Komfort jest bardzo związany z bezpieczeństwem treningu, dlatego jest najważniejszy przy wyborze maszyny!

Duża część wygody wynika z odpowiedniego dopasowania orbitreka do naszych parametrów fizycznych i czynnika Q.

 

Tajemniczy czynnik Q staje się coraz bardziej popularny. Jest to szerokość rozstawu stóp wyrażana w centymetrach. Im rozstaw stóp (rozkrok) jest mniejszy, tym lepiej, im czynnik Q jest mniejszy tym bezpieczniej i wygodniej. Szerokość rozstawu stóp wpływa na jakość treningu, trwałość orbitreka, wygodę i bezpieczeństwo stawów osoby ćwiczącej. Q < 20 centymetrów to dobry wynik jak na orbitrek tylnonapędowy. Q > 20cm to wynik kiepski, powoduje duży rozkrok i tzw. kaczy chód. I tu muszę się rozpisać żeby podkreślić wagę tematu.

 

Stojąc bez ruchu naturalnie mamy rozstawione stopy, by dobrze utrzymywać równowagę. Rozstaw stóp powyżej 20cm jest wygodny. Idąc mamy stopy bliżej osi ciała, by nie bujać się na boki przy poruszaniu. Biegnąc natomiast, stopy są bardzo blisko osi, tak że możemy stąpać po jednej linii. Jest nawet ćwiczenie dla sprinterów polegające na bieganiu po białej linii. Dzięki temu eliminujemy bujanie ciałem na boki i niebezpieczne dla stawów ruchy. W takim układzie stopa biegacza, w momencie styczności z podłożem jest dokładnie pod jego środkiem ciężkości i dokładnie tak to ma działać i do tego człowiek jest naturalnie przystosowany. Dlatego wybierając orbitrek należy szukać takiego, który zapewnia wąski rozstaw platform pod stopy, bo nie będziemy na nim tylko stać, ale jechać do przodu.

 

Jeśli chcecie się przekonać na własnej skórze, to proponuję doświadczenie. Wyznaczcie w plenerze lub na sali gimnastycznej 2 linie równoległe, długie na 50m, oddalone od siebie o 25cm i biegajcie tak, by lewa noga stawała na lewej linii, a prawa na prawej. Ile tak wytrzymacie bez bólu? (nie polecam za długo, bo łatwo o kontuzję)

 

Wracając do maszyn. Najlepszy Q gwarantują orbitreki przednionapędowe.

Dobre rozeznanie w internecie przydaje się by ustalić mniej więcej jaką maszynę chcemy mieć. Niemniej jednak ważna jest przymiarka na żywo i testy w sklepie lub np. u znajomych. Parametry techniczne, zdjęcia i opisy są faktycznie pomocne, ale w prawdziwym życiu wszystko wygląda inaczej niż na fotkach. Często teoretycznie wszystko powinno być ok, a i tak czujemy się na maszynie niekomfortowo i inaczej niż się spodziewaliśmy. Dlatego przed zakupem warto przetestować!

 

Źle natomiast jest wyznaczać budżet na orbitrek bez rozeznania w sprzęcie. Nowe  maszyny do 1000zł to złom, którym nie warto zawracać sobie głowy. Dobry towar zawsze jest w cenie.

 

Najpopularniejsze przedziały cenowe to:

 1. do 1000zł - nowe budżetowe lub używane
 2. do 2000zł - nowe budżetowe
 3. do 5000zł - nowe klasy średniej
 4. 5000zł i więcej - klasa wyższa
 • Strefa kompromisu. Do 2000zł możemy kupić fajny orbitrek używany, lub nowy, pół przyzwoity, na dwuletniej gwarancji. Decydując się na nowy nie ma co spodziewać się fajerwerków. Możemy wybierać w budżetowym lub średniej klasy sprzęcie do użytku o małej częstotliwości: 3 - 4 razy w tyg. po 40 minut dla osoby o wadze do 90kg. Jeśli planujecie ćwiczyć sporo, lub macie znaczną nadwagę bardziej polecam kupno trwałej używki niż nowej maszyny. W tym przedziale cenowym trzeba iść na kompromis, bo każdy orbitrek będzie miał swoje wady. Sprzęt jest albo wygony, albo trwały, albo cichy, ale nigdy wygodny, trwały i cichy. Na to potrzeba 2000zł - 4000zł.

Kupno używki w tej cenie to ciągle dobra opcja, bo za 2000zł można mieć sprzęt, który ma w sobie jeszcze spory potencjał, a do tego będzie całkiem wygodny i będzie oszczędzać stawy użytkownika. Minusem są awarie. Naprawa orbitreka bez gwarancji może kosztować do 800zł, w zależności od modelu. Polecam znane marki, do których łatwo o części zamienne np. Kettler, Xterra, Spirit. Warto pamiętać, że niektóre firmy zmieniają asortyment co 2 - 3 lata i części zamienne do takich maszyn są niedostępne. Stąd bardzo niskie ceny sprzętu np. Domyos i NT. 

 • Solidny sprzęt to wydatek rzędu 2000zł - 4000zł. Tu przy odrobinie szczęścia kupimy sprzęt, który sprawi dużo radości z treningów i nie trzeba go będzie ciągle naprawiać. Macie wybór wśród dobrych maszyn z napędem tylnym, które będą solidne, ale średnio wygodne lub tanie, wygodne orbitreki z napędem przednim, które  nie będą najsolidnieszje dla ciężkich lub nietypowych osób, ale zadowolą większość standardowych użytkowników.

W tej cenie ciągle można kupić orbitrek używany, który kiedyś kosztował dwa razy więcej i ciągle jest to dobra opcja np. Kettler Skylon 3 lub 5, orbitreki marki Spirit, Sole, Xterra, BH Fitness. Warto inwestować w modele, które są ciągle produkowane, bo będzie do nich łatwy dostęp części zamiennych. W tym przedziale cenowym dostaniemy dobrą używkę, która jest ciągle na gwarancji.

 • Solidny i wygodny 4000zł - 7000zł. Spełniający większość naszych wymagań, pracujący cicho i płynnie. Mając trochę więcej miejsca w mieszkaniu i ok 3000zł możemy pozwolić sobie na podstawowy crosstrainer z przednim napędem lub łączący się bezprzewodowo z tabletem i telefonem komórkowym. Klasa średnia wyższa zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika. W cenie od 3000 do 5000zł możemy znaleźć maszyny które zapewnią wysoki komfort pracy i mogą być wyposażone w nowe technologie urozmaicające treningi. 
 • Klasa wyższa to wysoki komfort pracy plus nowoczesny design i czasem podkreślenie statusu społecznego. Kiedyś nazywałem to klasą Premium. Orbitreki kosztujące powyżej 5000zł mają być mocne, przyjemne w treningu i atrakcyjne. Warto pamiętać, że ciągle są narzędziami pracy a nie ekskluzywnymi gadżetami, perfekcyjnymi w każdym calu. I tak jak nie ma kosiarek, betoniarek czy wiertarek klasy premium, tak też moim zdaniem nawet najlepszych orbitreków nie można zaliczyć do produktów premium.

Użytek domowy najczęściej definiowany jest jako trening 3 razy w tygodniu po 30 minut. Planując bardziej intensywny użytek szukaj maszyny solidnej, dużej, ciężkiej, wykonanej z wysokiej jakości materiałów. Im bardziej intensywnie zamierzasz ćwiczyć, tym bardziej solidny musisz mieć orbitrek. Jeśli Twoje aspiracje treningowe nie są wygórowane, możesz pozwolić sobie na mniej wytrzymałą maszynę, która jest mniej toporna i bardziej przyjemna dla oka, lub posiada bardziej zaawansowany komputer.

 

Gwarancja domowa - nie oznacza, że w razie awarii serwis przyjedzie do domu. Oznacz, że jeśli korzystacie z tego orbitreka w klubie lub hotelu, to on nie ma żadnej gwarancji. Są różne rodzaje gwarancji domowej i niektóre oznaczają przyjazd serwisu do domu a inne wysyłkę orbitreka do serwisu za pośrednictwem kuriera.

 

Gwarancja komercyjna - przeznaczona na potrzeby użytku publicznego, zazwyczaj bardziej intensywnego niż domowy np. siłownia, hotel, szkoła.

 

Gwarancja d2d. Najpopularniejsza gwarancja na orbitrek to dwuletnia door 2 door. Pamiętaj jednak, że d2d w różnych firmach interpretuje się różnie i najczęściej jest to związane z przygotowaniem orbitreka do wysyłki w paczce. Warto sprawdzić warunki napraw. Niektóre firmy dają po 3 lata gwarancji, więc nie płacisz tylko za markę i design. Z kolei pięcioletnie gwarancje na ramę to zazwyczaj chwyt marketingowy, bo rama rzadko się łamie.

 

Rozszerzona gwarancja na części. Coraz popularniejsza w solidnym sprzęcie, oznacza że po upłynięciu zwykłej gwarancji np. po 2 latach nadal przysługuje Wam prawo do nowych, lub naprawy starych części. W takiej sytuacji płacicie tylko za przesyłkę a części lub naprawa są za darmo. Ten rodzaj gwarancji bardzo polecam, bo w czasach, gdy sprzęt produkuje się "na 2 lata" daje nam pewność, że po upływie zwykłej gwarancji nie zostaniemy z bezwartościowym sprzętem, gdy zepsuje nam się jedna, witalna część.

 

Gwarancja dostępności części zamiennych. To nowy czynnik, na który warto zwrócić uwagę i jeszcze mało firm go podaje. Oznacza ilość czasu, kiedy do danego produktu części zamienne są w ogóle produkowane. Jeśli są to 2 lata, np. Domyos Shape+, to po 2 latach od zakupu, części zamiennych do orbitreka raczej nie będzie i jedna usterka może sprawić, że sprzęt jest nienaprawialny i bezwartościowy. Dotyczy to większości mało znanych marek i modeli. Na drugim końcu tego spektrum jest np. Spirit XE195 z gwarancją dostępności części na co najmniej 5 lat i historią produkcji modelu sięgającą 10 lat wstecz. Mając dziesięcioletniego Spirita ciągle można liczyć na dostępność wszystkich części zamiennych!

 

Dobre okazje. Dobre okazje na nowe orbitreki prawie nie istnieją. Nowy, dobry sprzęt prawie zawsze jest drogi, więc nie daj się nabrać na maszyny mało znane, które zazwyczaj kosztują 4000zł ale dziś są po 2000zł. Zbadaj dobrze temat i nie kupuj wynalazku nieznanej marki.

Jeśli szukasz okazyjnego zakupu, będziesz mieć więcej szczęścia kupując maszynę z drugiej ręki.

 

Najważniejsza część orbitreka, o której nikt nie myśli - RAMA.

Rama jest tym dla orbitreka, co fundament dla budynku i kręgosłup dla człowieka. Nikt o nią nie pyta, nie da się jej w żaden sposób zareklamować, wyrazić w liczbach ani udowodnić, że rama jednej maszyny jest lepsza od innej. Nie można tego w domowych warunkach zbadać. Faktem natomiast jest, że elementy osadzone w nieidealnej ramie będą się psuć. Łożyska będą się rozlatywać, łączenia skrzypieć, a spawy mogą puszczać. Większość usterek orbitreków wynika z niedoskonałości ramy, ale przekonujemy się o tym dopiero w momencie, jak już jest za późno. Temu zagadnieniu poświęcę więcej czasu, ale na razie pamiętajcie, że wszystkie dodatki typu. bluetooth, regulacje, integracje i inne fajerwerki najczęściej są dodane do maszyny kosztem jakości ramy :(

 

Rzeczy mniej istotne:

 • Parametry techniczne - traktuję je bardziej jako wskazówki, niż realistyczne dane, których należy się trzymać.
 • Nośność – max waga użytkownika. Tu producenci piszą co chcą. Celowo zawyżają lub zaniżają max wagę użytkownika, nigdy się tym nie kieruję przy doborze sprzętu.
 • Koło zamachowe - parametr mało istotny, często niezgodny z prawdą i przereklamowany.
 • Długość kroku - w praktyce kilka centymetrów nie robi różnicy.
 • Regulacja długości kroku - opcja mało użyteczna.
 • Regulacja wysokości kroku - j.w.
 • Rolki transportowe - standard, każdy orbitrek to ma.
 • Czujnik pulsu - czujniki pulsu w rączkach bardzo przekłamują, są praktycznie bezużyteczne.
 • Programy treningowe - trzeba było czymś zapełnić komputer orbitreka, więc są, ale w praktyce samemu trzeba sterować obciążeniem.
 • Integracja z google maps - poklatkowe oglądanie ulic na tablecie.
 • Program "Fat burn" - bzdura.

Praktyka - testy

Orbitrek musi być wygodny, więc warto przetestować go przed zakupem i porównać do innych maszyn. Testuj gdzie tylko możesz: w sklepach, salonach u znajomych, u nieznajomych, wszędzie, gdzie tylko się da.


Nie masz czasu na czytanie? Po prostu zapytaj na moim kanale Youtube.


Co osobiście polecam.

Od lat cały czas to samo - prawie każdy orbitrek z napędem przednim, poczynając od tych tanich za 2500zł dla osób lżejszych poprzez bardziej pancerne napędy przednie za 3000zł - 4000zł. Mój osobisty orbitrek co kilka tygodni się zmienia. Obecnie jest to Xterra FS3.5, bo spełnia swoje zadanie i zajmuje mało miejsca. Opisy maszyn znajdziesz w dziale Testy.

Comments: 172
 • #172

  Sara (Tuesday, 24 August 2021 17:59)

  Dzień dobry,
  Jaki orbitrek dla osoby 158cm i 43kg?
  e.mail: nikolasara96@gmail.com

 • #171

  Anna Ficek (Monday, 16 August 2021 12:15)

  Dzień dobry,
  Proszę o pomoc w doborze orbitreka. Mam 57 lat, 83 kg wagi. Chcę go używać w celach zdrowotnych i ogólnie do podniesienia mojej kondycji i formy. Występują problemy z odcinkiem lędźwiowo- krzyżowym. Planuję ćwiczyć raz dziennie po godzinie. Myślałam o orbitreku magnetycznym z przednim napędem do max 7 tys zł z rozszerzoną gwarancją jeśli to możliwe. Co by mi Pan mógł doradzić/ polecić? Dziękuję z góry za odpowiedź.
  e-mail:
  janina.ficek@icloud.com

 • #170

  Marcin (Sunday, 15 August 2021 23:03)

  Witam. Chciałem kupić pierwszy orbitrek do domu. Rodzina liczy 5 osób i jest szansa że przynajmniej 4 będą z niego korzystać. Dopiero się okaże jak intensywnie ale raczej myślę że do wzmocnienia sylwetki, zadbania o formę. Cenowo do 4000 zł. Co Pan by aktualnie polecał? Zakupu chcę dokonać w ciągu miesiąca.
  szemaj@gmail.com

 • #169

  Karolina (Wednesday, 04 August 2021 19:11)

  Witam, potrzebuje orbitreka którego waga maksymalna jest ponad 150 kg. Większość tego co znalazłam jest do 150 i po wyglądzie sądzę że to waga tylko na papierku. Do tego dochodzi wzrost 188 cm.
  Cena do 4000 tyś o ile to w ogóle możliwe.
  Z góry dziękuję.

  E-mail: karolinka_nawrocka@interia.pl

 • #168

  Beata (Wednesday, 30 June 2021 22:02)

  Proszę o pomoc w doborze orbitreka.
  Email: beata1829@interia.pl

 • #167

  Anna (Tuesday, 20 April 2021 01:17)

  message #166 prosze o kontakt na email: duleba17@gmail.com

 • #166

  Anna (Tuesday, 20 April 2021 00:59)

  Witam,
  szukam orbitreka ktory bedzie uzywany przez 2 osoby, 2-3 razy w tygodniu:
  kobieta 60 kg, 164cm wzrostu
  mezczyzna 90 -95 kg, wzrost 175 cm

  w sklepie stacjonarnym doradzono mi model Orbitrek HAMMER SPEED-MOTION BT ( następca modelu EX100 / EX7 ) 3699zl
  lub drozszy model: Orbitrek FINNLO CROSSFLOW 5399zl
  W opisie pisze gwarancja 36 miesiecy.

  czy model XterraFS3.5 polecalby Pan bardziej?

  Myslimy o przeznaczeniu do 5000 zl na sprzet,

  Prosze o rade jaki sprzet wybrac.
  Pozdrawiam

 • #165

  Karolina (Thursday, 08 April 2021 14:09)

  Witam serdecznie, który orbitrek Pan by polecił? Domyos EL520 nowy, czy używany Kettler unix pc? Pozdrawiam, Karolina.
  Proszę o pomoc w wyborze �
  karolina.pawlak@onet.eu

 • #164

  Justyna (Monday, 22 March 2021 17:47)

  Dzień dobry, jaki orbitrek wybrać? Chciałabym kupic uzywany orbitrek jestem niską osobą - 158cm wzrostu, myślałam o kettler ctr2, elyx3, mondeo st lub axos.
  Prosze o pomoc.
  justqilin@gmail.com

 • #163

  Artur (Sunday, 21 March 2021 14:31)

  Dzień dobry, jaki obrbitrek wybrać ? Będzie użytkowany przez 2 osoby: 184 cm wzrostu i 84 kg, 157 cm wzrostu 55 kg. Cena urządzenia 2500 do 3500, chyba ze względu na dużą różnice wzrostu coś droższego było by dla nas lepsze. Poprosimy o pomoc .
  arturmotak@gmail.com
  Dziękuję i pozdrawiam !

 • #162

  michał franusz (Thursday, 04 March 2021 08:30)

  witam chciałbym prosić Pana o pomoc. chce kupić używany orbitrek za około 1000 zł
  czy może Pan pomóc mi w wyborze?
  Kettler cosmos gtx
  kettler vito m
  kettler mondeo st
  York fitness

 • #161

  MB (Friday, 26 February 2021 16:07)

  Co Pan myśli o orbitreku Horizon Fitness Andes 3?

 • #160

  Jola (Saturday, 30 January 2021 05:52)

  Witam
  Czy mógłby Pan mi pomóc dobrać dla mnie Orbitrek ? oraz gdzie poleca Pan go kupić ze względu na gwarancję itp.
  Chciałabym wysokiej klasy sprzęt ,można powiedzieć z najwyższej półki ,mam 159 cm.
  77kg .ale również będzie ćwiczyła zapewne na nim moja rodzina ,’mąż 178 cm waga niska oraz syn nastolatek ,wiec eksploatacja spora
  Prosze o kontakt jolab924@gmail.com

 • #159

  Paweł (Tuesday, 26 January 2021 00:47)

  Witam,
  podejrzewam, że moje pytanie będzie, takie jakich wiele... czy warto to kupić:

  https://www.hop-sport.pl/orbitreki/Orbitrek-elektryczno-magnetyczny-hs-300cf-spectre-z-pasem-telemetrycznymmata.html

  Praktycznie nic sensownego nie mogę znaleźć nt. tej marki.
  Proszę o opinie, czy warto, czy ktoś zna te markę, produkt ?
  Pozdrawiam
  Paweł • #158

  Waldek (Sunday, 13 December 2020 13:58)

  Dzień dobry,

  poszukuję orbitreka w cenie 4-6 tyś.
  Poza prostymi Exterrami z przedziału 3-4,5 tyś (np. FS3.5, FS 3.9e czy FS4.0 ) mam dwa droższe typy:
  HMS H5815, Xterra FSX3500. Który lepszy do treningów 4-5 razy w tygodniu po 1h. Wiek 39 lat, waga 84kg, wzrost 180cm. Proszę o pomoc w zakupie.

  Pozdrawiam
  Waldek
  Tel. 604 965 636

 • #157

  Jakub (Monday, 30 November 2020 22:58)

  Same pytania? Ktoś tu odpowiada?

 • #156

  Marcin (Thursday, 05 November 2020 14:41)

  Witam - co Pan sądzi o Bowflex Max Trainer? Na początku patrzyłem na tradycyjne, ale ten podobno ma większe możliwośći?

 • #155

  Mariusz (Friday, 23 October 2020 13:42)

  Interesuje mnie orbitrek do domu. Będzie używany codziennie . Żona (70/172). Syn (68/186) tata czyli ja (86/184) . Żona i syn zaczynaja swoją przygodę ze sportem. Ja biegam razy w tyg. Przedział 7-10 tys zł.

 • #154

  Jola 51 (Wednesday, 21 October 2020 21:45)

  Dzień dobry proszę o pomoc w wybraniu orbitreka do 3 tyś. zł moja waga to 62 kg jeszcze 4 lata temu byłam dosyć mocno aktywna 5 dni w tygodniu po 2 godz. ćwiczenia na siłowni natomiast obecnie praca siedząca zaniedbałam się , natomiast mąż 52 lat nadciśnieni siedzacy tryb życia nigdy nie ćwiczył może 30 lat temu.

 • #153

  Jarosław (Wednesday, 23 September 2020 19:46)

  Dzień Dobry , jestem zainteresowany zakupem orbiterka SPIRIT model XE 395 lub XE 895 , mam 54 lata jestem aktywny 178 cm waga 83 kg od 3 miesięcy złapałem złapałem nadcisnienie i biorę leki czy nie ma przeciwskazań żeby trenować na orbiterku czy bezpieczniejszy bedzie rower treningowy

 • #152

  Monika (Wednesday, 19 August 2020 16:22)

  Dzień dobry,
  Chciałabym kupić urządzenie, który posłuży kilka lat. Jestem szczupła 50 kg, uprawniam szybkie chodzenie (ok 7,3 km/h) 5 razy w tygodniu, przez 1,5 godziny.
  Pozdrawiam.

 • #151

  Jola28 (Wednesday, 27 May 2020 23:15)

  Proszę o radę- jaki wybrać orbitrek w przedziale 1700-3000, ma 164cm wzrostu waga 67kg, tylni napęd czy przedni, co sądzisz o np.:
  Orbitrek elektromagnetyczny HS-095C Moon szary - Hop Sport
  Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-095CF Prizm szary - Hop Sport
  Insportline Atlanta Czarny.
  Proszę o szybką odpowiedź

 • #150

  Tomek77 (Sunday, 19 April 2020 19:21)

  Dzień dobry, mamy zamiar kupić orbitrek rodzinny, tzn ja 180 cm,97 kg , żona 168 cm i 74kg oraz córki 160 cm i 40kg, 165 cm i 43 kg. Co wybrać do 7- 8 tys. PLN? Kompletnie się na tym nie znam, ale chcę coś w miarę dobrego dla całej rodziny.To nasze początki Dziękuje bardzo

 • #149

  Darek (Tuesday, 14 April 2020 10:34)

  Witam.
  Po wielu artykułach, filmach wybrałem orbitrek Xterra FS3.5 lub E-NW1000 ale oczywiście są teraz niedostępne. Zastanawiam się nad Body Sculpture E7352. Jest dostępny ale nie ma jakiejkolwiek recenzji dotyczącej orbitreka. Miła pani z Body Sculpture odpisała mi, że orbitrek cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów i już bardzo dużo ich sprzedali. Ja jestem niestety mało ufny na takie słowa i potrzebuję jakiegoś dowodu w postaci recenzji lub opinii użytkowników. A tych jakoś brak. Czy miałeś do czynienia z tą firmą ich sprzętem, a może z tym konkretnie modelem?
  Pozdrawiam
  darhaya1300@gmail.com

 • #148

  tadeusz (Thursday, 09 April 2020 10:35)

  Prosze o pomoc , zastanawiam sie czy ; caracas insportline
  ; hertz X run 7.0
  ; body sculpture E 7352
  czy uzywany kettler unix ex za 2500zl a moze jakis inny
  moj mail; tadeusz_nadrowski@wp.pl

 • #147

  Joanna (Wednesday, 08 April 2020 08:59)

  Cześć,
  Chciałabym zapytać o orbitrek.
  Jestem drobna kobieta wzrost 162 i waga 49 kg
  Mój budżet to do 7 tys
  Polecisz coś ?? Będę bardzo wdzięczna

 • #146

  Irek (Thursday, 06 February 2020 17:46)

  Dzień dobry, mamy zamiar kupić orbitrek rodzinny, tzn ja 183 cm, 98kg, żona 164 cm, 74kg, synowie186cm 90kg i 178cm 80kg, Co wybrać do 7- 8 tys. PLN? Kompletnie się na tym nie znam, ale chcę coś w miarę dobrego dla całej rodziny.

 • #145

  Robert (Sunday, 26 January 2020 16:09)

  Witam, przymierzam się do kupna orbiterka tylko kompletnie nie wiem jak sie za to zabrać ;/ moj budżet od 2-3tys 183cm i waga 90 kg. Wolałbym coś nowego i wytrzymałego nie dbam o to że ma być mega cichy tylko wytrzymały i bez zbędnych bajerów

 • #144

  Renata (Friday, 26 April 2019 14:40)

  Cześć Cezary

  166, 85kg, 8000zl
  184, 98kg
  Bardzo proszę o pomoc w wyborze orbitreka. Chciałabym aby miał napęd przedni. Bedą na nim ćwiczyć dwie osoby 166cm -85kg i 184-98kg. Zależy mi zeby był on cichy, bedzie używany późnym wieczorem a mieszkamy w bloku nie chce przeszkadzać sąsiadom. Chcialabym zeby to byl orbitrek elektromagnetyczny lub indukcujny, ktory ma w zestawie lub do dokupienia pas telemetryczny, najlepiej żeby zajmował niedużo miejsca. Zeby miał programy sterowane pulsem- program HRC, i inne programy motywacyjne:) min rogram do redukcji masy ciała. Elektroniczne sterowanie obciążeniem, najlepiej żeby obciazenie byłi automatycznie dobierane. Fajnie jakby posiadał półkę na tableta o rolki transportowe.


  Mój budżet to 4000zl max 8000zl


  Bardzo proszę o doradzenie jaki model wybrać, za co z góry bardzo dziekuję

  Proszę o szybką odpowiedz
  Pozdrawiam. Renata


 • #143

  Kaśka (Saturday, 20 April 2019 22:05)

  Hej mam 175cm waze 70kg. Mam około 2000. Proszę o pomoc w wyborze orbitreka
  Mam problemy z szyją

 • #142

  Dorka (Friday, 01 February 2019 20:54)

  Witam chcę kupic orbitrek w przedziale 3-4tyś.Potrzebny jest do poprawienia sprawnosci ,do ćwiczen dla mnie i meza w domu.Mam 160cm wzrostu 50kg wagi,mąż 64kg,164cm wzrostu.Dobrze by było gdyby miał przedni napęd.

 • #141

  Magdalena (Tuesday, 15 January 2019 22:39)

  Witam, chciałabym kupić orbitrek przednionapędowy i mały - do domu, nie potrzebuję chudnąć ale wzmocnić wszyskie mięśnie i poprawić kondycję. Mam 166 cm wzrostu, 56 kg wagi, mało miejsca w domu. Cenię własne zdrowie, więc komfort ćwiczeń i bezpieczeństwo jest dla mnie priorytetem, nie potrzebuję gadżetów w orbitreku, chcę, żeby był solidny, płynny i cichy. Chcę ćwiczyć z mężem: 178 cm, 75kg wagi. Aspiracje: średnie, ok. 30-60 min 4x w tyg.

 • #140

  Andrew (Friday, 11 January 2019 14:48)

  Cześć.Mam 175 cm,84kg i budżet do 3,5 tys.Trening ma służyć głównie do schudnięcia, poprawy kondycji.Co polecasz?Dzięki

 • #139

  Dominika (Tuesday, 08 January 2019 18:25)

  Witam
  Poszukuję pierwszego w moim życiu orbitreka , jestem kobietą o wzroście 169 cm i wadze 74 kg , jakiś czas temu uszkodziłam sobie kolano wyskoczyła mi rzepka i uszkodzone zostały troczki. Orbitreka będę używała razem z mężem , wzrost 174 cm i 85 kg.
  Cena do 2500 zł. Proszę o radę , za co z góry dziękuję.

 • #138

  Joanna (Wednesday, 02 January 2019 23:02)

  Hej ;)
  Co polecasz? Wybieram swój pierwszy sprzęt. Z używek w mojej okolicy znalazłam aż 2 w dobrym stanie :) Kettler ctr1 i Vito m, co lepiej wziąć.

 • #137

  Dorota (Thursday, 27 December 2018 09:07)

  Cześć. Wzrost 170 cm waga 80 kg i druga osoba to 173 cm i 100 kg. Budżet do 5000 tyś. Co proponujesz?

 • #136

  Robert (Sunday, 11 November 2018 13:44)

  Cześć.Mam 189 cm,120kg i budżet do 3,5 tys.Trening ma służyć głównie do schudnięcia. Co polecasz?Dzięki

 • #135

  Gosia (Monday, 22 October 2018 10:51)

  Witam mam prawie 40 lat i ok 80kg prz wzroscie168 cm i główną funkcja zakupu orbitrla to odchudzsjaca ktory lub jaki pan polecs. Cena do 8 tys

 • #134

  MAŁGOSIA (Wednesday, 10 October 2018 22:54)

  Witam, zastanawiam się nad kupieniem orbitreka i trafiłam na promocję, czy warto kupić LifeSpan E3i. Podobno cena będzie wynosić 7500 a teraz w przedsprzedaży można zakupić po 5000. Czy taki orbitrek będzie bezawaryjny, cichy i długo mi posłuży ?

 • #133

  Asia (Saturday, 29 September 2018 19:26)

  Witam, mam 164 cm wzrostu i ważę 55 kg, proszę o radę który z orbitreków elektromagnetycznych wybrać do użytku domowego: Orbitrek HS-050C Frost /tylni napęd/ czy HS-070C Buzz /napęd przedni/. Planuję wydać max. 1600 zł, może poleciłby Pan coś innego ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

 • #132

  Sabina (Monday, 02 April 2018 14:21)

  Witam, mam 64kg wagi 160cm wzrostu proszę podpowiedź jaki orbitek wybrać do użytku domowego?

 • #131

  Maciej (Saturday, 24 March 2018 21:05)

  Witam
  Jestem zainteresowany zakupem orbitreka. Po lekturze informacji na Pana stronie powinien być to sprzęt przednionapędowy, klasy "wyższej". Podoba mi się np. polecany Spirit XE 895. mam 188 cm wzrostu, 115 kg i jestem początkujący. Żona ma 168 cm.
  Ale ma problem lokalizacyjny i bardzo proszę o podpowiedz, czy coś takiego jest możliwe?
  Na orbitrek mam przewidziane miejsce w pokoju na poddaszu pod skosem - przodem do telewizora. Długość miejsca max 260 cm. Ale:
  - 60 cm od przodu miejsca na maszynę mamy wysokość 225 cm,
  - 110 cm od przodu mamy już tylko 183 cm.
  Optymalny (lokalizacyjnie) byłby sprzęt z tylnym napędem, ale po lekturze wiem, że zdecydowanie bardziej sprawdza się przednionapędowiec.
  Nie wiem, w którym miejscu maszyny (jak daleko od czoła) ćwiczy się na poszczególnych modelach. A nie chcę ćwiczyć w kasku.
  Mogę wydać na sprzęt ok. 6 - 7 tys., ale nie upieram się. Ma być solidny i dobry.
  Bardzo proszę o podpowiedź.
  Pozdrawiam
  Maciej

 • #130

  Ela (Monday, 12 March 2018 10:29)

  Witaj. Czy ten orbitrek jest warty zakupu?
  http://allegro.pl/orbitrek-magnetyczny-eliptyczny-x-run-3-5-automat-i6919318834.html
  Z góry dzięki:-)

 • #129

  rapi (Friday, 09 March 2018 22:36)

  Witam, jestem na etapie wymiany tylno na przednionapedowca i w oko wpadl mi Dymos E Energy, ktory w Decathlonie kosztuje 2549,00 i jest kopia NordicTrack;a E7.2. Dzisiaj trafilem na orbitrekguru i po przeczytaniu kilku tekstow mam duze watpliwosci. Szczegolnie ze za podobna cene mozna miec np. kettlera. Przymierzalem sie do tego orbitreka i zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie jesli chodzi o wykonanie i stabilnosc. Czy ktos spotkal sie z tym orbitrekiem i ma jakies opinie na jego temat?

 • #128

  Ania (Monday, 05 March 2018 23:33)

  Witam, znalazłam ogłoszenie w Łodzi https://www.olx.pl/oferta/orbitrek-york-x202-CID767-IDsvZnD.html. proszę o pomoc. Do treningu codziennego. Ja-164cm/70kg, mąż 178cm/105kg. Chcemy schudnąć oczywiście � nowy sportop e850 jest na raty Allegro, ale być może pani z olx zejdzie z ceny... Proszę o podpowiedź. Baaaaardzo dziękuję. Pozdrawiam. Ania

 • #127

  Marcin (Monday, 12 February 2018 21:35)

  Im więcej czytam tym więcej wątpliwości. Przyszedł więc czas na pytanie. Jak sprzęt Państwo doradzają do użytku domowego, dla dwóch osób? Chcielibyśmy go w miarę możliwości używać codziennie (w realu pewnie mniej). Chciałbym aby był w miarę wytrzymały tzn. służył nam na lata, był wygodny. Ja mam 180cm i 93kg, żona 170 i 56kg. Ukradkiem zerkam w kierunku Xterra FS3.9e. Czy byłby to dla nas dobry wybór?

 • #126

  Lidka (Sunday, 11 February 2018 22:04)

  Proszę o radę, jakiej firmy produkt kupić i gdzie. Chciałabym kupić orbitreka do domu, ale w tym temacie jestem zupełnie "zielona". Korzystałam jak dotąd dwa razy i spodobało mi się. Sportu nie uprawiam, poza pływaniem 1 raz w tygodniu. Z orbitreka korzystałyby dwie osoby 2-3 razy w tyg. 180 cm, 72 kg i 182 cm, 90 kg. Budżet 2000 - 3000 zł.
  Pozdrawiam
  Lidka

 • #125

  josiko (Thursday, 08 February 2018 08:27)

  Witam,
  Jakby miał Pan wybierać między Xterra 3.5 3 a 3.5, który by Pan wybrał i dlaczego.
  pozdrawiam josiko

 • #124

  Iza (Tuesday, 30 January 2018 09:51)

  Chciałam poznać opinię na temat orbitreka irmy Zipro . Jest to orbitrek spinningowy Moma, którego napędem jest łańcuch.

 • #123

  Ewa (Monday, 29 January 2018 21:02)

  Proszę o pomoc w wyborze:165cm, 54kg, ok 2000zł ( mam57 lat. latem chodzę na kijki, a zimą ?)