Znajdź różnice. Po lewej Sportop, po prawej BH Fitness.

Góra od lewej:

Sportop E450, BH Fitness G820, Sportop E500, BH Fitness G885, Sportop R700, BH Fitness LK5000.

Zwróćcie uwagę na kształt oraz na detale np. przednia i tylna podpora w orbitrekach są identyczne. Wioślarze różnią się tylko kolorem i faktem, że jeden ma podstopki zamontowane odwrotnie. Ze wszystkich różnic największa jest ta, której nie widać - Cena! Maszyny po prawej stronie są ponad 50% droższe!

Jeśli kiedyś zastanawialiście się, czemu dystrybutor marki BH za mną nie przepada, to to powinno wiele wyjaśnić.


Lewa - Romet, prawa - York i Care Fitness, dół Spokey

To samo zjawisko zachodzi z maszynami ze średniej półki. Jeśli myślicie, że to te same orbitreki, od różnych producentów, w różnych cenach to jesteście w błędzie. Są te same maszyny, od tego samego producenta, sprzedawane przez różne firmy. Tak to w dzisiejszych czasach jest, że wszystkie firmy fitness zaopatrują się u tych samych azjatyckich producentów. Naklejka firmowa może być inna, ale wszystko schodzi z tej samej taśmy produkcyjnej.


Jedyne sensowne pytanie, które możemy sobie zadać, to czy te maszyny faktycznie są sobie równe i czy jest sens płacić więcej za ten sam produkt od innego dystrybutora? O ile przepłacanie jest po prostu głupie, o tyle reszta tego zagadnienia nie jest już taka oczywista. Kupując maszynę od konkretnej firmy płacimy za produkt oraz za obsługę, serwis, ewentualne reklamacje, gwarancje itd.


Lewa - Sportop, prawa - Spokey.

Zmyłka, te orbitreki są praktycznie identyczne i można je odróżnić tylko po znaczkach logo producenta. Spokey oczywiście po lewej stronie a Sportop po prawej.


Axer Slide vs Insportline Atlanta


Xterra FS3.5e vs Hammer Ex7

Rodzynek na dole. Tu ściemniacze z Hammera nawet nie trudzili się, by usunąć logo marki Xterra z obudowy. Zakładam, że link do sklepu szybko zniknie, ale na razie działa:

http://www.sport-shop.pl/orbitrek-pro-line-ex7-hammer-p-24722.html

Ktoś kiedyś pytał, czemu Hammer i Finnlo tak bardzo obsmarowują mnie na prowadzonym przez siebie blogu. Jeśli tego jeszcze nie doczytaliście, moja firma jest dystrybutorem orbitreka Xterra FS3.5e, który jest tym samym sprzętem co Hammer Ex7, ale tańszym o 1000zł i wyposażonym w pas do pomiaru pulsu, którego Hammer Ex7 nie ma.