Rower treningowy Sportop B780P to niskobudżetowa maszyna do treningów cardio i rehabilitacji w domu.

Rower posiada elektroniczną regulację obciążenia, regulację siodełka w pionie i poziomie oraz regulowane strzemiona i kierownicę.

Wyświetlacz jest prosty i czytelny.

Komfort pracy jest dobry. Pozycja siedząca jest wygodna. Mechanizm pracuje płynnie i w miarę cicho, sprawnie przenosząc ruch pedałów na koło zamachowe. Obciążenie zmienia się prawidłowo, płynnie, bez przeskoków. Rower pomimo swoich małych gabarytów nie chwieje się i robi wrażenie urządzenia bezpiecznego w użytkowaniu. Zakładam, że użytkownik o wadze do 90kg będzie w stanie ćwiczyć na tym sprzęcie bez obaw o własne zdrowie.

 

B780 nadaje się do rehabilitacji i lekkich treningów typu cardio.  Jest to jedna z ciekawszych propozycji rowerowych w cenie do 1000zł.

 

BRAK CZĘŚCI ZAMIENNYCH!!!

Największa wada tego urządzenia, to fakt, że nie jest ono już dostępne w regularnej sprzedaży. Jeszcze gorszy jest brak części zamiennych, który sprawia, że banalna usterka konsoli lub silnika zmiany obciążenia może okazać się nienaprawialna. Jest to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie ze strony dystrybutora tego sprzętu, bo przyczynia się do strat finansowych swoich klientów oraz do większego zanieczyszczenia środowiska, zmuszając do oddania na złom urządzenia z drobną usterką. Nie polecam.

 

Alternatywny sprzęt

 

-Cezary 2017