orbitrek spokey sigma

Mój idealny pierwszy raz :D

 • Moja ocena 6
 • Komfort treningu 4
 • Właściwości użytkowe 4
 • Jakość wykonania 4
 • Niezawodność 8
 • Gwarancja i Serwis 5
 • Obsługa klienta 8
 • Wygląd 4
 • Wyposażenie 5
 • Cena 8
 • Średnia ocena 5,6 /10

Spokey Sigma opinia

Q20

 

Firma Spokey jest znanym dystrybutorem sprzętu sportowego, wtajemniczeni wiedzą, że Spokey jest dostawcą sprzętu do Go Sportu i marka Go Sport to m.in. Spokeyoskie orbitreki i rowerki. Przez ostatnich kilka lat Spokey był dystrybutorem orbitreka o nazwie Sigma. Sigma jest produkowana przez firmę Sportop i była sprzedawana w Polsce pod brandem Spokeya przez parę lat. Teraz znamy ją jako Sportop E850P. Jest to dokładnie ten sam orbitrek. Różnicą jest cena, która w Spokeyu wynosiła ok 1600zł a w Sportopie kosztuje tylko ok 1300zł czyniąc z takiego zakupu dobrą okazję. Poniższa recenzja orbitreka odnosi się także do Sigmy firmy Spokey.

 

Orbitrek Sportop E850P wykonany jest dość topornie i jego design pozostawia wiele do życzenia. Konstrukcja jest leciwa i doświadczone oko dostrzeże "nawiązania" do Yorka x202. Pisząc nawiązania mam na myśli oczywiście zerżnięty pomysł i rozwiązania techniczne. Z punktu użytkownika nie oznacza to niczego złego. Bynajmniej. Dostajemy sprawdzone patenty za pół ceny.

 

Kultura pracy jest dobra. Ruch jest płynny, obciążenie zmienia się odpowiednio. Ćwiczy się na nim komfortowo. Posiada wszystkie niezbędne programy treningowe. Pomimo niewielkich rozmiarów jest bardzo stabilny nawet pod cięższym użytkownikiem. Nośność podana przez producenta to 110 kg, ale spokojnie wytrzymuje obciążenia o wiele większe. Tu ciekawostka, większość producentów zawyża realną nośność swoich orbitreków. Sportop podszedł do sprawy asekuracyjnie i ją zaniżył o dobre 20 kilo.

 

Montaż jest prosty i części zazwyczaj pasują do siebie. Z moich kalkulacji wynika, że ok 1 sztuka na 20 jest źle spakowana i jest to bardzo dobry wynik. Czasami pomylone są płozy i w pudełku możemy dostać 2 prawe, a lewej będzie brakowało. Jeśli tak się zdarzy, serwis przysyła brakującą płozę kurierem. Czasami też łączenie płozy i przedniego pałąka wymaga użycia siły fizycznej. Serwis jak na razie jest średni, mógłby być szybszy.

Cały montaż zajmuje mniej niż 50 min.

Obsługa jest prosta.

Wszystkie niezbędne programy treningowe oczywiście są.

Orbitrek nie wymaga częstego serwisu.

Niezawodność – to bardzo mocna strona tego modelu. Te sprzęty po prostu się nie psują, nie trzeba ich często smarować, śrubki się nie luzują. Jedyna powtarzająca się usterka jaką zanotowałem, to stukanie przy intensywnych treningach, trwających dłużej niż pół godziny. Nie jest to hałas bardzo uciążliwy i nie prowadzi do uszkodzeń sprzętu.

 

Nie bez powodu opinia o E850P pojawiła się jako pierwsza na Orbitrekguru. Jest to idealny pierwszy orbitrek. I choć nie jest pozbawiony wad, to za te pieniądze (na dzień dzisiejszy cena to 1300 zł) nie znalazłem nic lepszego, ani nawet zbliżonego. Jeśli szukasz pierwszego orbitreka w cenie do 1400 zł (cena ze strony aXXo.pl) , to to jest idealny sprzęt. Deklasuje wszystkie sprzęty Kettlera, Yorka, Axera, nie wspominając już GoSportowe, czy te marki Decathlon w swoim przedziale cenowym.

Ten sprzęt można wypożyczyć.

 

-Cezary 12/2011

Zapraszam do zadawania pytań i zostawiania komentarzy w dziale Forum.