Impetus IE500 - test

 • Moja ocena 3/5

 • Komfort treningu 5

 • Właściwości użytkowe 3

 • Jakość wykonania 4

 • Niezawodność 2

 • Gwarancja i Serwis 3

 • Obsługa klienta 4

 • Wygląd 4

 • Wyposażenie 4

 • Cena 4

 • Q ok 10cm

Cena 4300zł (w dniu testu 21/10/2015)

 

Impetus to absolutna nowość nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Marka jest bliżej znana specjalistom z dziedziny maszyn fitness, bo Impetus to fabryka robiąca maszyny dla innych firm, gł. BH Fitness. U nas jest dostępny tylko orbitrek IE500, ale na zachodzie Impetus sprzedaje też bieżnie, wiosła, rowery oraz urządzenia hybrydowe, łączące rowery z orbitrekami.

 

Zamawiając Impetusa upewnijcie się, czy macie odpowiednią ilość miejsca, bo orbitrek jest duży i ciężki, jak na solidny sprzęt przystało. Montaż jest prosty, bo sprzęt jest w dużej mierze zmontowany już w kartonie. Składanie urządzenia trwa od 30 do 60 min. Instrukcja na razie tylko w jęz. angielskim, ale dobrze rozrysowana na obrazkach, nie pozostawia złudzeń, co, jak montować.

 

Całość prezentuje się bardzo dobrze. Konstrukcja jest solidna, dobrze wykonana, plastiki wykończone na wysoki połysk, wysokiej jakości. Wygląd uważam za bardzo kulturalny, bez kiczowatych wstawek, klasyczny, w stylu Kettlera Skylona S. Z właściwości użytkowych warto zwrócić uwagę na podwójne rolki w aluminiowej prowadnicy, które zapewniają dodatkową stabilność nawet najcięższemu użytkownikowi. Platformy pod stopy są gumowane, można ćwiczyć boso. Konsola jest czytelna, podświetlana, zasilana akumulatorkami, ładowanymi przez generator. Mamy w niej półeczkę na tablet, telefon oraz wejście usb. Orbitrek nie wymaga zasilacza, ale i tak jest on w zestawie na wszelki wypadek, w celu podładowania akumulatorków. W zestawie mamy pas telemetryczny do pomiaru pulsu, który bezprzewodowo łączy się z komputerem.

 

Komfort pracy - klasa premium +. Plus wynika z jednej unikatowej właściwości tej maszyny. Mianowicie jest ona wygodna zarówno dla osób bardzo niskich jak i bardzo wysokich. Jak w każdym przednionapędowym orbitreku, w IE500 mamy wąski, wygodny rozstaw stóp. Plusem jest płaski krok, który jest nie tylko wygodny i bezpieczny, ale także wymusza angażowanie w ruch górnych partii ciała. Na tym orbitreku można jechać używając samych nóg, ale dużo lepiej jedzie się pomagając sobie rękoma. I to jest kwintesencja treningu całego ciała. Pewnym przebłyskiem geniuszu jest też kształt ruchomych rączek, które są wygodne zarówno dla wysokich jak i niskich. Odniosłem wrażenie, że gdziekolwiek bym ich nie złapał, to są one właśnie tam, gdzie powinny być. Impetusa z powodzeniem można stosować nie tylko jako urządzenie sportowe, ale także rehabilitacyjne. Ruch na tym orbitreku jest płaski, posuwisty, płynny, cichy i bardzo przyjemny. W trakcie jazdy nie słychać prawie nic, poza delikatnym szumem rolek i generatora. Spokojnie można ćwiczyć w nocy, kiedy inni domownicy śpią. Warto też zwrócić uwagę na bardzo dużą stabilność tego urządzenia, wynikającą zarówno z wagi orbitreka jak i z jej rozłożenia. Orbitrek zachowa stabilność nawet pod najwyższym i najcięższym użytkownikiem.

Warto wspomnieć, że będzie świetnym rozwiązaniem dla osób leczących kontuzje, lub borykających się z bólami w stawach kolanowych lub biodrowych.

 

Awaryjność, jak to z nowościami bywa jest jeszcze mało znana. Każdy Impetus jest testowany przed wysyłką do klienta. Serwis Impetusa w Polsce działa prężnie, przekazuje informacje do producenta, więc możemy liczyć na to, że niezawodność tej maszyny będzie tyko rosnąć.

 

Cena - 4300zł. Standardowo Impetus wkracza do Polski z bardzo dobrymi cenami. Za 4300zł możemy kupić coś pomiędzy Kettlerem Skylonem 1 i 3, podczas gdy jakość Impetusa jest między Skylonem 3 a 5, czyli maszyn o kilka tysięcy droższych. Jak zwykle, gdy marka stanie się bardziej rozpoznawana ceny pójdą w górę, dlatego warto kupić IE500 teraz, bo cena 4300zł nie utrzyma się do końca roku. Polecam.

 

Plusy:

+wysoki komfort pracy

+niska cena

+dobry do rehabilitacji i treningów sportowych

+uniwersalny dla wysokich i niskich

 

Minusy:

-brak instrukcji obsługi w języku polskim

-mała rozpoznawalność marki


Ponieważ zajmujemy się serwisem maszyn Impetus będziemy was informować o wszystkich ciekawostkach, zaletach i mankamentach tego sprzętu na bieżąco.

Ja do tej pory wykryliśmy 2 małe usterki tego urządzenia. Jedna objawiała się stukaniem i wymagała wymiany nakrętki. Wymiana jest banalna i trwa 5 min.

Druga objawiała się poskrzypywaniem i została opisana tutaj, naprawa znów banalna - smarowanie, czas 5 min.

Poważnych usterek nie zanotowaliśmy.

Od wprowadzenia na rynek modelu IE500 minął już ponad rok i ten orbitrek uznaję za bardzo wygodny, ale niedopracowany. Zanotowaliśmy kilka usterek małych i średnich, które w sprzęcie tej klasy nie powinny mieć miejsca. Sprzęt wymaga dopracowania i na ten moment polecam bardziej sprawdzone konstrukcje.

-Cezary 12/2016

Comments: 11
 • #11

  Jakub (Monday, 12 February 2018 11:48)

  Witam, mam pytanie odnośnie obsługi iConsole+ ..czy jest to możliwe w przypadku tego modelu? Po co właściwie jest to wejście USB po prawej stronie wyświetlacza? Pytam, ponieważ kupiłem używkę bez instrukcji, a nie mogę nigdzie znaleźć jakiejkolwiek informacji na ten temat :/ Jeśli wejście to służy do aktualizacji oprogramowania to gdzie je mogę znaleźć? Z góry dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam!

 • #10

  Orbitrekguru (Wednesday, 11 May 2016 10:59)

  Możliwe, że są stare i nie trzymają, ale to one są odpowiedzialne za trzymanie prądu. Jeśli dalej będzie szybko gasł zawsze możesz zacząć używać zasilacza sieciowego.

 • #9

  Marta (Tuesday, 10 May 2016 10:27)

  Naładowałam je ale niestety dalej tak samo

 • #8

  Orbitrekguru (Tuesday, 10 May 2016 09:53)

  Cześć Marta, sprawdź, czy akumulatorki są w pełni naładowane. Znajdują się w konsoli komputera. Pozdrawiam.

 • #7

  Marta (Tuesday, 10 May 2016 09:42)

  Witam posiadam orbitrek ale mam mały problem wyświetlacz przestaje działać gdy przez moment nie wykonuje ruchu kołem zamachowym chciałam zapytać co możne być przyczyna i jak usunąć usterkę

 • #6

  Orbitrekguru (Saturday, 23 April 2016 18:40)

  Witam wszystkich zainteresowanych. Model IE500 jest obecnie niedostępny. Najbardziej zbliżonym sprzętem jest York XI 7000 - brzydszy, ale solidny i bardzo komfortowy.

 • #5

  Marcin (Friday, 11 March 2016 18:26)

  Witam. A ja prosiłbym o podanie strony na jakiej można by kupić ten sprzęt bo parę razy szukałem i nie trafiłem - a gdyby cena w granicach 4tys zł była nadal aktualna to wygląda to na bardzo ciekawą ofertę.

 • #4

  Karol (Sunday, 06 March 2016 19:59)

  Proszę o informację która nakrętka jest do wymiany bo w moim tez jest stukanie, piszczenie tez wystąpiło ;-) Impetus IE500

 • #3

  Tomek (Monday, 08 February 2016 20:56)

  Witam, ok. 3 miesiące temu zakupiłem Impetusa. Sprzęt jest imponujący i robi wrażenie bardzo solidnego. Nie mogę sobie poradzić jednak z jednym problemem - pas z czujnikiem tętna ma zaślepkę na baterię od strony skóry więc podczas ćwiczeń dostaje się tam pot, zalewa baterię i czujnik przestaje działać po ok. 15-20 minutach. Jest na to jakiś sposób?
  pozdrawiam

 • #2

  Monika Baraniak (Sunday, 20 December 2015 17:30)

  Za namową Cezarego stałam się posiadaczką Impetusa i od razu powiem, że był to strzał w dziesiątkę. Orbitrek jest większy niż się spodziewałam i już pierwszego dnia trochę stukał. Serwis przyjechał po 2 dniach i naprawił "usterkę fabryczną". Od października ćwiczę codziennie, a orbitrex jest cichy. Mogę ćwiczyć jak dzieciaki śpią, co jest chyba największą zaletą. Nie mam porównania do innych tego typu sprzętów, ale jest bardzo wygodny dla mnie i męża też. Trzymałam się planu treningowego, tkóry dostałam w gratisie i choć był trochę zbyt lekki, to pod koniec drugiego miesiąca odczułam efekty. Jak do tej pory zrzuciłam 6kg, bez specjalnej diety. Polecam wszystkim.

 • #1

  Marcin (Tuesday, 15 December 2015 11:23)

  Witam, chętnie bym kupił testowanego przez Pana orbitreka Impetus IE 500