Archiwum

Orbitrekguru rozrasta się w nowe wiadomości i działy. Starsze tematy zostały przeniesione do archiwum. Lista wątków oczywiście na dole po prawej.

Forum Orbitrekguru.com oraz stare Orbitrekguru.pl przechodziły swoje problemy sieciowe, serwerowe i inne komplikacje natury technicznej. Bardzo duża część pytań i odpowiedzi przepadła. Część udało się uratować i jeśli ktoś jest bardzo wnikliwy i chce podłubać trochę w historii, to jest ona w działach Archiwum Forum.

-Cezary

Cześć

Witam na mojej nowej stronce.

Orbitrekguru.pl przenosimy na orbitrekguru.com

Mój aktualny email: boguslawskicezary@gmail.com

Zadanie na dziś, to przenieść całą zawartość orbitrekguru.pl na orbitrekguru.com i spawić, żeby wyglądało w miarę ok.  

Tu postaram się dodawać aktualności i inne nowinki, które wpadną mi w ręce. Na dzień dobry dokładam Top 3 moich ulubionych oribtreków z krótkim uzasadnieniem.

0 Comments

orbitrekguru.com

Cała zawartość orbitrekguru.pl została z powodzeniem przeniesiona na 

http://www.orbitrekguru.com/

 

Pojawiły się nowe recenzje oraz Top 3, czyli moje ulubione orbitreki na ten moment 

http://www.orbitrekguru.com/top-3-orbitreki/

ten dział postaram się rozwijać i co pewien czas aktualizować.

 

Są też aktualnośći, czyli co ma zdrożeć, stanieć, co zostanie wycofane z obiegu, nowości na rynku i gdzie co warto kupić.

http://www.orbitrekguru.com/aktualno%C5%9Bci/

 

Jest też sklep, działanie którego pozwoli mi finansować prowadzenie orbigrekGuru

http://www.orbitrekguru.com/sklep/

0 Comments

Aktualności

York x202 nie będzie już dostępny.

Ceny orbitreków rosną.

Dobre okazje na dziś.

 

Więcej w dziale Aktualności

0 Comments

Nowy filmik - Sportop E850p

Było do poczytania teraz można i zobaczyć - nowy filmik już jest.

http://www.youtube.com/watch?v=M1UeKMV_VOE

0 Comments

Nowy dział - Filmy

W dziale Filmy będzie można obejżeć wszyskie filmiki, które zrobiłem.

Pomysły na filmy, komentarze oraz porady jak i co chcecie oglądać w kolejnych filmikach oczywiście mile widziane. Jak do tej pory mamy 3 filmy.

York x202

Sportop e850p

Spokey Arlington

3 kolejne są w trakcie produkcji.

 

 

0 Comments

Nowości w dziale "Jak ćwiczyć"

Uprawiam sport całe życie i od kiedy pamiętam byłem aktywny fizycznie. Jestem kompetentnym windsurferem, ambitnym biegaczem, instruktorem kulturystyki i trenerem personalnym dla moich stałych klientów. Ponad to jestem zdrowym i sprawnym człowiekiem i dążę do tego by tak zostało.

 

Podzieliłem zestawy ćwiczeń w zależności od celeu treningowego.

Cele treningowe:

 

1. Polepszenie/utrzymanie ogólnej sprawności fizycznej i dobrego stanu zdrowia.

Osobiście uważam, że jest to najważniejszy cel treningowy na dłuższą metę. Odpowiedni trening ogólnorozwojowy zapobiega urazom, poprawia zdrowie, dodaje energii i opóźnia efekty starzenia. Jest dobry dla wszystkich, niezależnie od płci i wieku, jest fundamentem zdrowego trybu życia. 

 

2. Odchudzanie/utrzymanie odpowiedniej wagi i sprawności fizycznej.

Jest dobrym wprowadzeniem do aktywności fizycznej. Samo bycie szczupłym nie oznacza bycia zdrowym, dlatego po zrzuceniu zbędnych kilogramów dobrze jest przejść na trening ogólnorozwojowy.

 

3. Trening specjalistyczny.

Najczęściej jest to poprawa wydolności lub siły do specjalistycznego celu. Np. przygotowanie do startu w maratonie, zawodach Iron Man, wzmocnienie osłabionej części ciała po urazie itp.

 

Często nasze cele treningowe w pewnym stopniu się pokrywają i jest to normalne.

Kilka rodzajów treningu może prowadzić do tego samego celu. Np. obecnie przygotowuję się do startu w maratonie, więc uprawiam trening specjalistyczny. Efektem ubocznym jest to, że schudłem 6 kilogramów, choć wcale mi na tym nie zależało.

 

Dokładne opisy tego, jak ćwiczyć będę przedstawiał stopniowo, w postaci całkowitych treningów, zaczynając od najważniejszych.

 

http://www.orbitrekguru.com/

http://www65.jimdo.com/app/sd77e466a81decd19/p804b87545c461120/

0 Comments

Jak ćwiczyć C.D. Pierwsze treningi

Pierwsze treningi.

 

Pierwszy tydzień ćwiczeń na orbitreku, niezależnie od celu treningowego polega na tym, by poznać urządzenie, dostosować je do swoich potrzeb i wczuć się w ruch eliptyczny. Upewnijmy się, że trenażer stoi prosto i jest dobrze wypoziomowany. Jeśli mamy możliwość regulacji długości i wysokości kroku, to sprawdźmy jak to działa. Na jakich ustawieniach jest nam najwygodniej, czy nie uderzamy o nic kolanami, czy się nie garbimy. Mamy pokrętła i gałeczki, sprawdźmy do czego są. Jazda na eliptyku to ćwiczenie trochę inne niż ruchy znane człowiekowi z życia codziennego. Nie jest to ani bieg ani jazda na rowerze. Dlatego pierwsze treningi powinny być krótkie i mało intensywne. Np. 5 dni po 5-10 minut. Ćwicząc należy pamiętać o utrzymywaniu prawidłowej sylwetki. Po treningu dobrym nawykiem jest rozciąganie, bo im więcej będziemy ćwiczyć, tym więcej będziemy potrzebowali się rozciągać.

Bardzo ważne jest, by pierwszy tydzień potraktować bardziej jako zapoznanie z nowym urządzeniem niż trening. Tych kilka dni nie przybliży nas ani nie oddali od osiągnięcia celu, a jeśli zaczniemy za ostro, to może nas zniechęcić, możemy mieć zakwasy lub gorzej.

 

Pierwsze dni służą także przygotowaniu psychicznemu. Co przez to rozumiem?

Każde przedsięwzięcie, które zaczynam, najpierw widzę oczyma wyobraźni i planuję od początku do końca. Cały plan dobrze jest zapisać np. na tablicy, w kalendarzu lub innym widocznym miejscu. 

Np. chcę schudnąć 5 kilogramów w 3 miesiące. Mamy cel - 5 kilogramów, mamy czas - 3 miesiące. Jest to dla mnie realny do wykonania plan. Nie będzie wymagał forsowania się ani głodówki. Największe wyzwanie to wytrwałość w postanowieniu i regularne ćwiczenia. Objętość - czyli czas treningu zwiększam stopniowo, o 1 minutę dziennie.

Plan, który powiesiłem na ścianie wygląda tak:

 

1.Tydzień

Ćwiczę 5 razy w tygodniu, od Poniedziałku do Piątku, od 5 do 10 minut, stopniowo zwiększając czas treningu.

 

Czyli w Poniedziałek ćwiczę 5 minut a w Piątek już 10 minut.

Obciążenie ustawiam na minimalne, nie męczę się w trakcie ćwiczeń.

 

2.Tydzień

Ćwiczę 5 razy w tygodniu od 10 do 15 minut, stopniowo zwiększając czas treningu.

 

Obciążenie ustawiam na minimalne. Zmęczenie w trakcie treningu jest niewielkie i nie sprawia mi dyskomfortu. W trakcie ćwiczenia mogę spokojnie rozmawiać, nie dostaję zadyszki i nie pocę się za bardzo.

 

3.Tydzień

Ćwiczę 5 razy w tygodniu od 15 do 20 minut, stopniowo zwiększając czas treningu.

 

Obciążenie ustawiam na minimalne lub trochę wyższe. Trening robi się bardziej męczący. Do tego momentu ten trening może stosować każdy, kto stawia swoje pierwsze kroki na orbitreku, lub po prostu chce się po ruszać w ramach gimnastyki, rozgrzewki czy pobudzenia krążenia.

 

4.Tydzień

Ćwiczę 5 razy w tygodniu od 20 do 25 minut.

 

Jest to przełomowy tydzień treningu, gdyż po 20-30 minutach treningu nasz organizm wykorzystał już całe łatwo dostępne paliwo - glikogen, i sięga do paliwa zapasowego czyli tłuszczy. W tym momencie rozpoczyna się proces spalania tłuszczu.

Wiele osób uważa, że to w tym momencie zaczyna się "prawdziwe odchudzanie" i pomija krótkie treningi z 3 pierwszych tygodni przechodząc od razu do 4 tygodnia. Moim zdaniem jest to błąd, prowadzący do szybkiego zniechęcenia i porzucenia ćwiczeń. "Prawdziwe odchudzanie" zaczyna się w Twojej głowie, w momencie, gdy podejmiesz zobowiązanie w stosunku do samego siebie, że osiągniesz swój cel, stosując program od początku do końca. Początek i koniec są zawsze łatwe, bo najpierw napędza nas słomiany zapał, a na finiszu euforia dodaje sił. Środek cyklu, to prawdziwe wyzwanie i ciężka praca, która przynosi efekty.

 

5. Tydzień

Ćwiczę 5 razy w tygodniu od 25 do 30 minut.

 

Jest to trudny moment, bo trening robi się długi i męczący. Nasze ciało paląc tłuszcze sprawia, że możemy czuć się dziwnie lub słabo, szczególnie jeśli nie jesteśmy wytrenowani. W tym tygodniu nasza siła woli i wytrwałość zostaną poddane próbie. Nie dość, że robi się ciężko, to nie zanotowaliśmy znacznych spadków wagi. W tym tygodniu będziemy potrzebowali dużo motywacji i wsparcia. Z doświadczenia wiem, że negatywna motywacja krótkoterminowo i pozytywna motywacja znacznie lepiej się sprawdza na dłuższą metę. Dział z motywacją treningową jest w trakcie budowy.

 

C.D.N.

http://www.orbitrekguru.com/

cezar@orbitrekguru.pl

0 Comments

Zniżki dla przyjaciół Orbitrekguru

Pierwsze zniżki po znajomości, czyli dla tych, którzy polubili orbitrekguru na Facebooku. Zniżka dla kupujących w sklepie zaprzyjaźnionej strony orbisfera.pl. Przedmiotem jest orbitrek Sportop E2000p. Standardowa cena to 1800zł, cena dla znajomych to 1650zł z dostawą i jest to najlepsza cena w Polscce na ten moment. Aby dostać zniżkę, wystarczy polubić stronę orbitrekguru na FB, a w opisie zamówienia wpisać "guru". Ilość sztuk dostępnych w promocji - 5 szt.

 

http://orbiqa.pl/

 

Na dzień dzisiejszy jest to najlepsza cena w Polsce. Zachęcam do zakupu.

 

Cezar

10 Comments

Orbitrek kontra maraton

Orbitrek kontra maraton czyli podsumowanie sezonu letniego.

 

Mieliśmy w tym roku piękne, ciepłe lato. Korzystając z okazji i wolnego czasu odstawiłem orbitrek pod ścianę a z szafy wyciągnąłem buty do biegania. Zawsze lubiłem biegać, a ponieważ mam dobrą kondycję od ćwiczeń na orbitreku i bieżni elektrycznej postanowiłem przyłożyć się bardziej do tego sportu. Początek był ciężki. Kolana szybko dały o sobie znać i dopiero zmiana techniki biegu pomogła. Problemem była też mało wyrobiona łydka, której nie ćwiczy się na eliptyku. Z pomocą przyszedł mi trener biegowy. Po kilku konsultacjach zanotowałem zadowalające postępy. Trener polecił mi start w imprezie biegowej, by się sprawdzić. I tak oto postanowiłem przebiec maraton.

 

Padło na Maraton Warszawski. Przygotowywałem się 10 tygodni, zgodnie z zaleceniami trenera. Moje treningi polegały głównie na wybieganiach od 10 do 30 kilometrów. Do tego rytmy, skipy, cross, interwały 6 razy 2km itp. Część pod okiem trenera a część samodzielnie.

 

Maraton udało mi się ukończyć w czasie poniżej 4 godzin, co uważam za zadowalający wynik i generalnie udział w imprezie uważam za bardzo udany.

 

Jak treningi w domu przełożyły się na bieganie pod gołym niebem?

Jest to zupełnie inne doświadczenie. Nigdy nie dostałem zadyszki i treningi na eliptyku przygotowały mnie dobrze wydolnościowo, ale Kondycja orbitrekowa raczej nie przekłada się na umiejętności biegowe. Jest to inny rodzaj ruchu, do którego trzeba przyzwyczaić organizm. Bieganie ogólnie nie sprawiło mi trudności i dzięki ogólnemu wytrenowaniu moje umiejętności biegowe wzrosły bardzo szybko, ale spodziewałem się, że będzie lepiej. Ból w łydkach potraktowałem bardziej jako ciekawostkę niż niedogodność. Jest to interesujące uczucie, gdy wiem, że kondycję mam dobrą i mogę dać z siebie więcej, ale jeden mięsień mnie blokuje i muszę poprawiać wyniki powoli i stopniowo.

 

Pogoda powoli się psuje i trenażer wrócił już do łask. Do treningów na eliptyku dołożyłem ćwiczenia na łydkę i rozciąganie. W przyszlym roku też wystartuję w maratonie i będę jeszcze lepiej przygotowany, tymczasem orbitrekowy sezon jesienny uważam za otwarty!

 

Cezary

0 Comments

Jak ćwiczyć, czyli treningów ciąg dalszy.

4.Tydzień

Ćwiczę 5 razy w tygodniu od 20 do 25 minut.

 

Jest to przełomowy tydzień treningu, gdyż po 20-30 minutach treningu nasz organizm wykorzystał już całe łatwo dostępne paliwo - glikogen, i sięga do paliwa zapasowego czyli tłuszczy. W tym momencie rozpoczyna się proces spalania tłuszczu.

 

Do tej pory powyższy program treningowy był przeznaczony absolutnie dla każdego, zarówno dla kogoś, kto chce się po prostu po ruszać np. zastąpić spacer, bo pogoda jest kiepska, jak i dla kogoś, kto ma mocne postanowienie odchudzenia się i poprawienia kondycji fizycznej.

 

C.D. w dziale Jak ćwiczyć/Pierwsze Treningi C.D.

0 Comments

Sklep znika z orbitrekguru

Z orbitrekguru znika sklep. Stwierdziłem, że strona będzie dalej działać na zasadzie non-profit, opinie na temat orbitreków pozostaną w miarę bezstronne i obiektywne.

0 Comments

Rusza dział o zdrowym odżywianiu.

Dieta, czyli jak nie schudłem 10 kilogramów w miesiąc.

 

W tym dziale opiszę podstawy mojej diety, jej mocne i słabe strony.

Tak odżywiam się ja i moja dieta dla mnie się sprawdza pod każdym względem. Jest ona wynikiem mojej wiedzy w temacie odżywiania, jest dostosowana do moich możliwości finansowych, tego ile mam czasu na przygotowanie posiłków, moich alergii pokarmowych oraz zapotrzebowania energetycznego, które zmienia się w zależności od tego ile sportu uprawiam.

 

Dieta (ze starogreckiego δίαιτα diaita – "styl życia") – sposób odżywiania.

Krótko mówiąc to jak się odżywiamy, to nasza dieta.

Od ponad 10 lat odżywiam się świadomie, dzięki czemu jestem zdrowy, szczupły i pełen energii. Nigdy nie byłem otyły ani za chudy. Nie wierzę w "diety odchudzające", magiczne jagody z Tybetu, cudowne herbatki ziołowe, tabletki odmładzające i inne skróty. Zdrowe odżywianie jest nieodłączną stałą w życiu zdrowego człowieka, cały czas, codziennie, 24/h, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Zdrowe posiłki zazwyczaj są to tanie, proste w przygotowaniu dania. Wierzę, że to czego jemy najwięcej, najbardziej wpływa na nasze zdrowie i jest fundamentem witalności.

 

Płatki owsiane zwykłe.

Jem je praktycznie codziennie na śniadanie i są podstawą mojej diety. Jeżeli miał bym wymienić najzdrowszą rzecz na świecie, to byłyby to płatki owsiane. Ich moc odczujecie po kilku dniach regularnego spożywania.

 

Plusy:

Zawierają dużą ilość węglowodanów (≈ 70%), białka (≈ 15%), nienasyconych kwasów tłuszczowych, rozpuszczalnego błonnika (β-glukanów), lignin, witamin B1, B6 i E, cynku, żelaza i wapnia.

 

Minusy:

Po kilku latach jedzenia ich codziennie, trzeba trochę po kombinować, by śniadanie nie było najnudniejszym posiłkiem dnia, ale dla zdrowego nie ma nic trudnego.

 

Mój podstawowy przepis na płatki:

Garść płatków wsypuję do miseczki, dodaję łyżkę stołową mielonego siemienia lnianego. Wszystko zalewam gorącą wodą, tak by płatki spęczniały, ale nie pływały w wodzie i przykrywam i odstawiam na kilka minut. Tak powstała baza do większości moich szybkich śniadań. Latem dodaję trochę świeżych owoców. Zimą dodaję rodzynki lub orzechy, miód, dżem lub odżywkę białkową. Wszystko zalewam jogurtem naturalnym chudym i w miarę rzadkim. Dodatki są dla poprawienia smaku, natomiast bazą moich śniadań zawsze są płatki owsiane zwykłe (nie górskie ani błyskawiczne, a już na pewno nie słodkie płatki "śniadaniowe").

 

Przepisów na płatki jest mnóstwo od omletów i ciasteczek do szejków. Najważniejsze, by jeść płatki w miarę regularnie, co najmniej 3 razy w tygodniu.

Na zdrowie.

-Cezary

0 Comments

System hamowania bez tajemnic

Wyróżniamy 3 zasadnicze systemy hamowania:

-elektromagnetyczy

-magnetyczny

-mechaniczny

 

System mechaniczny jest to przestarzała i mało popularna technologia, dlatego nie poświęcimy mu więcej uwagi.

System magnetyczny jest najbardziej popularny, dlatego przyjrzymy mu się dokładniej.

 

czytaj dalej w dziale co to jest orbitrek / system hamowania

Read More 0 Comments

Sportop E1000p - nowa opinia

Sportop E1000p opinia

 

Moja ocena 3/5

 

komfort pracy 3

cena 4

jakość 3

niezawodność 4 (czas pokaże)

serwis 4

 

E1000p to oferta ze średniej półki cenowej od firmy Sportop. Kolorystyka utrzymana w tym samym szaro-pomarańczowym stylu, zbliżony komfort pracy i prosta obsługa do modelu E850p.

 

Konstrukcja sprawia wrażenie solidnej, orbitrek jest stabilny i wykonany poczciwie. Wizualnie można doszukać się "inspiracji" Yorkiem x202, co nigdy nie jest złą rzeczą i choć maszyna jest szarawa i nie przyciąga oka, to też nie odstrasza i nie bije kiczem po oczach...

c.d. ...

0 Comments

Wraca zniżka na orbitreki Sportop

Wraca zniżka na Sportopa. Dostaliśmy 10 orbitreków w promocyjnych cenach, tylko dla fanów orbitrekguru. 5 sztuk E1000p za 1600zł i 5 sztuk E850p za 1300zł. Dostawa gratis. Jak zwykle dostępne w sklepie Orbisfery na hasło orbitrekguru. Żeby dostać zniżkę, należy polubić guru na fejsie, a w zamówieniu wpisać hasło orbitrekguru. Jak zwykle kto pierwszy, ten lepszy. Powodzenia.

0 Comments

Spokey Alaska vs. Buffalo Life Balance

Wiedziałem, że ranking orbitreków zrobi spore zamieszanie, dlatego tak długo z nim zwlekałem. Dlaczego Spokey Alaska jest słabszy niż Buffalo Life Balance znajdziecie odpowiedź w liście od czytelniczki.

 

Ponad to w komentarzach: czemu poleciłem kupno Yorka x230, którego w rankingu oceniłem niżej niż Yorka x320.

Read More 0 Comments

Pakiet orbitreków Sportop w promocji wyczerpany

Wszystkie maszyny objęte promocją orbitrekguru zostały sprzedane. Promocja na orbitreki marki Sportop wróci niebawem.

0 Comments

Nowy filmik - Interwał na orbitreku domowym

0 Comments

Rozstaw stóp

Zwróciliście moją uwagę na jeden z często pomijanych parametrów orbitreka - rozstaw stóp. Zagłębiłem się w temat i okazuje się, że mało który producent podaje do wiadomości ten parametr. Jest to czynnik bardzo silnie wpływający na komfort treningu. Im stopy są bliżej siebie, tym ruch jest bardziej naturalny. Dlatego lepiej ćwiczy nam się na maszynach komercyjnych niż domowych. W wypadku orbitreków domowych dużo wygodniejsze są eliptyki z przednim napędem niż klasycznym tylnym. Rozstaw stóp będę dodawał co jakiś czas do recenzji i opisów maszyn. 

3 Comments

Nowy pakiet zniżek na orbitreki.

Na początek lutego mam pakiet kuponów rabatowych na orbitreki Sportop w sklepie dobryorbitrek.pl/

200zł rabatu na orbitreki Sportopa w cenie powyżej 1499zł,

czyli np. E850p za 1300zł.

 

Przy składaniu zamówienia w miejscu na kupon rabatowy należy wpisać sportop200.

 

Ilość kuponów do wykorzystania - 5

Kto pierwszy ten lepszy.

 

Powodzenia

10 Comments

Nowości ze świata orbitreków

Na salony wraca znany i lubiany orbitrek E2000p od firmy Sportop. Jest dostępny w sklepach od dziś.

Ważną informacją jest mocne wejście w orbitrekowy świat firmy Body Sculpture z orbitronem BE7100EMS. O ile maszyna jest znana na polskim rynku, o tyle cena jest zupełnie nowa ok 2100zł! W swoim przedziale cenowym może trochę namieszać, bo konkurencja ze strony firmy York przysypia, Kettler też nie wprowadza nowości, Sportop dopiero się rozkręca, podobnie jak Nordic Track. Z półki średniej wyższej orbitreki firm Thorn i Axer już odpadły. Firmy te zdecydowały nie kontynuować sprzedaży swoich najlepszych modeli. Jedno jest pewne BE7100EMS wkrótce znajdzie się w mojej orbitrekowecj kuchni na testach :)

0 Comments

Nordic Track 4.1 opinia

0 Comments

Okazja dnia! York x301 za 1999zł!!!

Natrafiłem na wyprzedaż w sklepie lord4sport.

Sprzęt jest po ekspozycji sklepowej, ale w dobrym stanie i na pełnej gwarancji. York x301 to bardzo dobra maszyna. Standardowa cena to 2600zł. Obstawiam, że jest tylko kilka sztuk dostępnych w promocji, więc kto pierwszy ten lepszy.

 

-Cezary

0 Comments

Dobry zakup na ten tydzień Kettler Vito M + FT 7 blue/lila (Zestaw Orbitrek + pulsometr Polar) za 2360 zł

Ciekawy zestaw, który znalazłem: Keller Vito + pulsometr na portalu redcoon. Cena za sam orbitrek całkiem atrakcyjna i przyzwoity pulsomierz w gratisie.

0 Comments

Orbitreki ze średniej półki - szybkie porównanie.

Szybki przegląd najpopularniejszych orbitreków w cenie 1300 zł – 2000zł

Najlepiej w naszym kraju o sprzedają się tanie maszyny o cenie w okolicach 500zł. Nie jest to jednak przedział jakościowy, który nas najbardziej interesuje. Najtańsze maszyny godne uwagi zaczynają się w cenie 1300zł, a dla dużej części poszukujących dobrego sprzętu limit finansowy to 2000zł i właśnie ten przedział cenowy zlustrujemy w poszukiwaniu maszyn w dobrej cenie.

 

Z ceną w okolicach 1300zł stawkę otwiera Sportop E850p. Jest to jeden z najtańszych sprzętów, na który warto zwrócić uwagę, sterowany komputerowo, bardzo trwały o przyzwoitym komforcie pracy.

 

Jeśli zależy nam na tym by mieć markowy towar, to możemy go mieć za ok 1800 zł pod postacią Kettlera Rivo M lub Cross M. Są to maszyny sterowane manualnie, całkiem niezłej jakości, wyposażone w wyjątkowo duże koło zamachowe. Kupując Kettlera pamiętajmy, że część ceny wynika z prestiżu marki Kettler a nie jakości sprzętu i cudów nie ma się co spodziewać.

 

Ciekawą propozycją jest Sportop 880i który w cenie ok 1700zł jest najtańszym orbitrekiem na naszym rynku, który oferuje interaktywe opcje programu iConsole+. Konstrukcja maszyny jest całkiem przyzwoita i lekka dla oka.

 

Syros i Delos to najtańsze maszyny ze stajni Horizon Fitness cena ok 1900zł i jak za te pieniądze, to możemy trafić znacznie lepiej... wybierając cokolwiek innego w naszym przedziale cenowym.

 

Thorn 704 – klasyk od lat cena ok 1700zł.

 

Polski orbitrek czyli Romet???? Firma stara i znana, która próbuje odnaleźć się w świecie wszystkiego, co można sprowadzić z Chin od samochodów elektrycznych po orbitreki. Z cenami od 1600zł za T010, 1900zł za T100 i 2100zł za T200 raczej nie podbije naszych serc. Jedyny rozsądny model to T200, wykonany jest w miarę przyzwoicie i choć wygląda bardzo słabo, to pracuje w miarę komfortowo pytanie tylko dlaczego jest droższy od ...

 

Nordic Tracka NT4.1, który jest zdecydowanym królem swego przedziału cenowego?!?!?! Owszem uważam, że NT4.1 daje najwięcej za najmniej, może nie licząc metrażu, który zabiera z naszego mieszkania. Komfort, solidność i przystępna cena – mój faworyt tego rankingu.

 

Reebok ZR9 – wygląda tak delikatnie, że bałem się na niego wejść by go testować ;)

 

Spokey Arlington, Spokey Akron, Spokey Missouri – z mało zróżnicowanymi cenami od 1800 za Arlingtona do 2100zł za Missouri Spokey nie zachwyca ani nie zniechęca, jest trochę przepłacony, ale lekki dla oka, więc jeśli planujemy kupić i nie ćwiczyć, to może się nadać.

 

York x202 – cena ok 1900zł. O tym orbitronie napisano już wszystko.

 

Buffalo Life Balance, dobra cena – 1600zł, dobra jakość. Marka w Polsce nieznana. Przydała by im się lepsza reklama, bo orbitrek jest niezły.

 

Magnum Fitness Sirius za ok 2000zł wygląda przyzwoicie... ciekawe, czemu nikt nie kupuje.

 

Be7100 Body sculpture. Koszt tej zabawki to 2100zł. Będę go testował wkrótce, więc narazie wstrzymam się z osądem.

 

Halley EL300 - przeciętniak.

 

York x220, x Aspire – przecenione słabiaki. Za te pieniądze można kupić coś lepszego.

 

Axer Slide – Thorn 704 z pasem telemetrycznym i regulowanym krokiem.

Ostatni ale nie najgorszy Sportop E2000p. W cenie do 1800zł nie kupicie nic lepszego. Wyglądem nie powala na kolana, ale odwdzięcza się komfortem pracy i bezawaryjnością. Świetna alternatywa dla tych, których nie stać, albo nie mają miejsca na Nordic Tracka NT4.1

 

Podsumowując, kilka maszyn jest godnych polecenia, kilka należy omijać szerokim łukiem a reszta robi tło. Cały czas warto szukać nowych ścieżek i testować nowe maszyny, ale za dobry sprzęt zazwyczaj trzeba dobrze zapłacić. Dlatego nie dajcie się skusić wyśrubowanymi parametrami technicznymi, pięcioletnią gwarancją na ramę czy ogromnym kołem zamachowym w promocji. Życzę udanych zakupów i owocnych treningów.

Cezary

0 Comments

Nowe zniżki od przyszłego tygodnia.

Nowy pakiet kuponów rabatowych będzie działać od poniedziałku (24.02.2014)

Tym razem mamy 200zł upustu na orbitreki marki Romet, 100zł na orbitreki marki Insportline i 100zł na orbitreki marki Sportop.

Kody to:

romet200

insportline200

sportop100

 

Do wykorzystania jak zwykle w sklepie dobryorbitrek.pl na orbitreki w cenie powyżej 1400zł.

 

 

3 Comments

Przedni napęd w dobrej cenie od Yorka

Przednionapędowy York x230 w rewelacyjnej cenie 2100zł w sieci sklepów GoSport.

Recenzaj orbitreka York x230 tutaj.

0 Comments

Body Sculpture BE7100 nowa recenzja.

0 Comments

Orbitrek - domowy pogromca cellulitu

Orbitrek - domowy pogromca cellulitu.

 

Cellulit dotyczy niemal wyłącznie kobiet. To obrzęk tkanki łącznej, czyli podskórnej tkanki tłuszczowej. Pojawia się w wyniku gromadzenia się substancji toksycznych w komórkach. Zdarza się, że cellulit nie znika nawet po restrykcyjnych dietach, bo wywołuje go nie tylko nadmiar tłuszczu, ale także nadmiar wody w komórkach.

Trening na orbitreku przyspiesza spalanie tłuszczu, poprawiając jednocześnie krążenie w komórkach dotkniętych cellulitem. Pobudza również cyrkulację limfy w naczyniach limfatycznych. W efekcie regularne ćwiczenie na orbitreku zmniejsza problem cellulitu, a nawet całkowicie go likwiduje. Warto wiedzieć, że korzystny wpływ na zwalczanie cellulitu mają przede wszystkim sporty aerobowe, czyli takie, w których spory wysiłek trwa długo i bez przerwy, ale nie powoduje on nadmiernego wzrostu tętna - ćwicząc możesz dość swobodnie rozmawiać.

Read More 0 Comments

Kupony rabatowe na orbitreki

Nowy pakiet kuponów rabatowych już działa.

Tym razem mamy 100zł upustu na orbitreki marki Romet, 100zł na orbitreki marki Insportline i 100zł na orbitreki marki Sportop.

Kody to:

romet100

insportline100

sportop100

 

Do wykorzystania jak zwykle w sklepie dobryorbitrek.pl na orbitreki w cenie powyżej 1400zł.

 

Ilość maszyn w promocji - 5 sztuk.

Powodzenia 

 

4 Comments

Jaki orbitrek kupić w sezonie letnim?

Letni sezon to niestety okres posuchy na rynku nowych maszyn eliptycznych. Najciekawsze orbitreki na polskim rynku znów niedostępne. Pustkami świecą magazyny Sportopa, skończył się model E2000p oraz nowość 880i. Powrót znanych modeli zapowiedziany jest na koniec lipca.

Decathlon także świeci pustkami. Poza modelem NT4.1 nie oferuje niczego ciekawego. Czekamy na powrót NT7.2 i może wreszcie jakieś nowości.

Z półek sklepowych znika powili znany i lubiany York x202. Ostatnie sztuki można kupić na wyprzedażach sieci Decathlon i GoSport w cenach od 1600zł.

Pozytywnym trendem o tej porze roku jest jak zwykle spadek cen maszyn używanych, oraz wietrzenie magazynów w większych sklepach, więc jeśli rozważacie kupno maszyny używanej, to to jest dobry moment na zakupy. Jeśli planujecie intensywne odchudzanie na orbitreku do wakacji, to dobrą opcją jest też wypożyczenie orbitreka na kilka miesięcy.

0 Comments

Interwał na wiosłach

Po bardzo długim i udanym sezonie orbitrekowym postanowiłem trochę odpocząć od maszyn  eliptycznych i po trenować na ergometrze wioślarskim. Zabawa ta spodobała mi się na tyle, że powstał na ten temat film treningowy.

Zapraszam do oglądania.

Read More 0 Comments

York x230 w jeszcze lepszej cenie

1999zł to nowa cena na nowego Yorka x230 w sieci sklepów GoSport. Taniej jeszcze nigdy nie było i chyba nie będzie. Na ten moment jest to jeden z najtańszych przednich napędów narynku.

0 Comments

Nordic Track NT4.1 wideorecenzja

0 Comments

Dowiedz się jak ćwiczyć na orbitreku.

Plecy prosto, klata do przodu, szeroki uśmiech i jazda!!

orbitrek jak ćwiczyć

Jest jedna kardynalna reguła, której należy przestrzegać – prawidłowa postawa ciała. Ćwicząc nie możemy się garbić, musimy pamiętać, by mieć proste plecy w trakcie całego treningu. Możemy oczywiście pochylać się do przodu, ale trzymając plecy prosto, szczególnie w odcinkach lędźwiowym i piersiowym. Bujanie ciałem na boki też nie jest wskazane i choć nie da się go kompletnie wyeliminować, dobrze jest je zminimalizować.

Dlatego pamiętaj – plecy prosto, klatka do przodu, uśmiech na twarzy i jazda!!

 

Cała reszta jest dopuszczalna, a nawet wskazana, by urozmaicać trening.

Czytaj dalej...

0 Comments

Kettler Elyx 1 za 2999zł

Promocja na orbitreki Kettler Elyx. Standardowa cena to ok 3500zł. Promocja na redcoon.pl

Read More 0 Comments

Wakacyjna przerwa

Witam wszystkich orbitrekowiczów.
Dziś zaczynam wakacje, wracam za tydzień.
Na wszystkie pytania odpowiem po powrocie.

 

Pozdrawiam

Cezary

0 Comments

Najtańszy przedni napęd na rynku - York x230, recenzja orbitreka.

0 Comments

Nieznany, niezrozumiany, niedoceniony - York x330.

Test i recenzja ciekawego orbitreka marki York.

Nietuzinkowy sprzęt, teraz w rewelacyjnej cenie.

2 Comments

Nowe kupony rabatowe na orbitrek Sportop E2000i oraz aż 90% zniżki na Plany Treningowe na Orbitrek.

5 kuponów rabatowych na nowość od Sportopa - E2000i, jak zwykle do wykorzystania w zaprzyjaźnionym sklepie houseoffitness.pl, jak zwykle kto pierwszy ten lepszy.

Rabat - 200zł

Wpisując kod "E2000i" cena spada z 2349zł do 2149zł.

Towar jest gorący i bardzo fajny, dlatego nie tylko ilość kodów jest ograniczona, ale także ilość sztuk dostępnych w standardowej cenie.

Ilość kodów do wykorzystania - 5


Aż 90% zniżki na Plany Treningowe na orbitrek, również w houseoffitness.pl, w miejscu na kod wpisz słowo "plan" a cena spadnie z 50zł do 5zł.

Ilość kodów do wykorzystania - 20

Read More 3 Comments

Sekrety przedniego napędu

Read More 1 Comments

Sportop E2000p test

0 Comments

Porównanie popularnych orbitreków z przednim napędem: Kettler, York, Finnlo

0 Comments

Wyprzedaż Yorka x230

W sieci sklepów GoSport trwa wyprzedaż powystawowych egzemplarzy Yorka x230. Można trafić na prawdę dobre sztuki w rewelacyjnej cenie 1699zł.

Z promocji skorzystał Jacek, który opisuje pierwsze wrażenia z nowego orbitreka tutaj.

0 Comments

449zł rabatu na orbitrek Sportop E2000i.

Długo oczekiwana i zapowiadana promocja - E2000i w cenie E2000p.

5 kuponów rabatowych na nowość od Sportopa - E2000i, jak zwykle do wykorzystania w zaprzyjaźnionym sklepie houseoffitness.pl, jak zwykle kto pierwszy ten lepszy.

Rabat - 449zł.

Wpisując kod "guru" cena spada z 2349zł do 1900zł.

Towar jest gorący i bardzo fajny, dlatego ilość kodów jest ograniczona. Recenzje tego orbitreka znajdziecie w dziale testy sprzętu oraz w dziale forum użytkownik Kamil dorzucił na ten temat swoje zdanie.


1 Comments

Vito M - test popularnego orbitreka marki Kettler

0 Comments

Usterki w Nordic Track E5.0

Uwaga na usterki w orbitreku Nordic Track E5.0

Sieć sklepów Decathlon twierdzi, że dostała całą partię modelu NT E5.0 z usterką elektroniki. Więcej na ten temat w dziale wasze opinie. Polecam ostrożne zakupy i szybkie, konkretne testowanie maszyn.

0 Comments

360zł zniżki na Yorka x230.

Ruszyła promocja na orbitreki York x230 - najtańszy godny uwagi, przednionapędowy orbitrek na polskim rynku. Najniższa cena w sklepie naszego sponsora - aXXo.pl to 2039zł - najtaniej w Polsce, z kodem rabatowym "x230".

Po wpisaniu "x230" w miejsce kodu rabatowego cena spada do 2039zł.

Czas promocji ograniczony. Zachęcam.

1 Comments

Sportop E500 - test orbitreka klasy premium.

0 Comments

Kettler Vito M wideorecenzja.

0 Comments

450zł rabatu na Sportopa E2000i i inne promocje.

Drodzy orbitrekowicze, często pytacie o promocje i kody rabatowe, więc powstał dział związany z tym tematem. Możecie tam nie tylko znaleźć aktualne promocje i dobre strzały na orbitreki, ale także wklejać swoje propozycje dobrych promocji.

Na dziś, mam dla was 10 kodów rabatowych na Sportopa E2000i, promocję na Kettlera Elliptical P, oraz na Reeboka ZR10.


Sportop E850p wraca do sklepów w najbliższy poniedziałek, ale można go zamawiać już dziś tutaj. Cena to 1300zł, w pakiecie dostajecie Plan Treningowy dla Początkujących i Zaawansowanych!!

0 Comments

Sportop E850p wraca do sklepów.

Popularny Sportop E850p wraca do sklepu aXXo.pl . W pakiecie dostajecie Program Treningowy dla Początkujących oraz zaawansowanych. Cena wróciła w okolice 1500zł, możecie ją negocjować telefonicznie i mailowo. Polecam.

2 Comments

Test Yorka x320.

0 Comments

Wracam za tydzień.

W poszukiwaniu orbitreków pojechałem na targi ISPO do Monachium, wracam w przyszłym tygodniu z nową energią i mam nadzieję, że z nowymi eliptykami.

0 Comments

Wróciłem

Drodzy Orbitrekowicze!!
Odpisywanie na Wasze maile i posty spędza mi sen z powiek i zajmuje cały wolny czas, ale wiedzcie, że robię to z przyjemnością, bo orbitrony to moja pasja sposób na życie :D Ponad to, dzięki Wam codziennie uczę się czegoś nowego i mam większe rozeznanie w tym, czego oczekujecie od dobrego orbitreka.
Dzięki!!

A teraz bez zbędnego rozpisywania się przechodzę do odpowiedzi i konkretów. Zapraszam do działu Forum.

0 Comments

Dunk Zipro - wyniki testu.

Długo wyczekiwany test Dunka Zipro  mamy już za sobą. Wyniki są bardziej elektryzujące niż seks afera znanego dziennikarza Kamila D.

Link do testu testu tutaj.

1 Comments

Sportop E850p wraca do sklepów.

Dla czytelników orbitrekguru.com kody rabatowe w dziale Promocje.

0 Comments

Kettler Elliptical P Axos - test orbitreka z Makro.

Jeśli zastanawiacie się czemu człowiek żyjący w czterdziesto metrowym mieszkaniu, w dwóch pokojach ma 2 orbitreki kupuje sobie trzeci, to odpowiedź znajdziecie tutaj. Zapraszam na test i recenzję przednionapędowego orbitreka Kettler Elliptical P Axos zakupionego w sieci sklepów Marko.

0 Comments

Dunk Zipro - wideo test.

0 Comments

Koniec promocji na Kettlera Elliptical P w Makro

Macie ostatni dzień na zakup Kettlera Elliptical P w sieci sklepów Makro. Promocja kończy się dziś, a sprzęt rozchodzi się jak ciepłe bułeczki, kto pierwszy, ten lepszy. Elliptical P już pojawił się na Allegro w cenie ok 3000zł.

0 Comments

Elliptical P - test

0 Comments

York x320 - recenzja wideo.

0 Comments

Trening na dziś.

Poranny trening na dobry początek dnia.
Rozgrzewka - 5 minut dowolnej jazdy.
Trening właściwy - 30 minut w tętnie
Wyniki:
śr. tętno - 138
dystans - 2,45km
kalorie - 290
dobre samopoczucie na cały dzień

0 Comments

Opóźnienia w Planach Treningowych.

Informacja dla wszystkich czekających na nowe Plany Treningowe.

Projektowanie nowych Planów Treningowych na orbitrek znacznie opóźnia się, ponieważ ciągle dostaję od Was nowe pomysły i propozycje dotyczące już istniejących Planów. Nie jest to kwestia ceny, zniżki dla czytelników orbitrekguru.com utrzymają się. Już ponad tysiąc osób kupiło zaprojektowany przeze mnie Plan Treningowy, z czego ponad sto już go wykonało (plan dwumiesięczny) i czeka na obiecany ciąg dalszy.

Część druga Planu dla Zaawansowanych będzie gotowa w przyszłym tygodniu i mam nadzieję, że podąży za tym poprawiona wersja Planu dla Początkujących.

Wszystkim, którzy przesłali swoje uwagi, pomysły i przemyślenia w tym temacie serdecznie dziękuję i jednocześnie proszę o cierpliwość.


Pozdrawiam serdecznie

1 Comments

System hamowania w eliptyku.

Magnetyczny, elektromagnetyczny, indukcyjny a może mechaniczny?

Jaka jest różnica i który wybrać? Dowiecie się  z filmu.


0 Comments

York x230 - recenzja Video

0 Comments

Interwał na orbitreku domowym.

Crosstrainer body. Pierwszym film z cyklu jak skutecznie ćwiczyć w domu - Interwał na orbitreku domowym. Z czasem cykl powiększy się o technikę ćwiczeń, treningi, metody konserwacji sprzętu i inne porady.

Read More 3 Comments

Concept2 model E - test ergometru wioślarskiego.

0 Comments

Stary dobry York R301 - najlepszy wioślarz domowy.

0 Comments

Xterra FS4.0 - test orbitreka.

Read More 0 Comments

Orbitrek - legenda od Kettlera.

Czy warto zapłacić 2000zł za kilkuletni orbitrek, bez gwarancji, z bardzo dużym przebiegiem? Zazwyczaj nie, ale dla tego modelu warto zrobić wyjątek. Zapraszam do testu kultowego orbitreka Kettler Satura.

0 Comments

Jak wybrać orbitrek?

Celem tego bloga jest doradzenie Wam, jaki sprzęt wybrać i jak go używać. Jest to temat bardzo obszerny, bogaty w niuanse i zależny od kaprysów producentów maszyn, kursów walut, pogody itd. W pierwszym filmie z cyklu "Jak wybrać orbitrek" opowiadam o podstawowych kryteriach doboru sprzętu. Zapraszam.

Read More 0 Comments

Szybowanie na e-Glide - test.

Testy niesamowitej maszyny, na której jazda jest jak spacer w chmurach. Zapraszam do przeczytania recenzji.

0 Comments

HMS H1830i test orbitreka.

Wielokrotnie na forum byłem pytany o orbitreki tej firmy przez ludzi, którzy mieli już urządzenia tej marki np. rowerki, wioślarze i bieżnie. Wszyscy pytający zaznaczali, że są zadowoleni z np. wioślarza i pytali czy będą równie zadowoleni z orbitreka.

Przez ostatnie 2 tygodnie testowałem H1830i Premium, który jest topowym modelem orbitreka marki HMS.

Wyniki testu tutaj.

2 Comments

Coroczny strzał z Yorka.

Stało się już tradycją, że raz do roku mamy bardzo dobrą promocję na jakiś orbitrek marki York. Wcześniej były to kultowe modele x320 i x330, teraz przyszła pora na XI 7000 w rewelacyjnej cenie 4400zł - 1000zł taniej niż zazwyczaj. Ilość sztuk w promocji ograniczona. Testuję go już od kilku tygodni, recenzja już jest (tutaj). Jak zwykle kto pierwszy, ten lepszy. Kody rabatowe w dziale Promocje. Ilość sztuk w dobrej cenie ograniczona.

0 Comments

Powrót króla klasy średniej.

Kilka tygodni temu powrócił do sprzedaży jeden z najpopularniejszych orbitreków ubiegłego sezonu - Sportop E2000p. O ile już możemy uznać go za sprzęt znany i sprawdzony, o tyle stał się też urządzeniem drogim. Warto jednak go przypomnieć, bo spadła cena jego lepszej wersji - E2000i - z 2500zł na 2300zł.

E2000i ma poprawiony wygląd i dodatkowe opcje, które nie tylko zachęcą do treningów ale także pomogą podtrzymać motywację treningową. (czytaj dalej)

0 Comments

Wiadomość o śmierci Ogbitrekguru była trochę przesadzona.

Drodzy orbitrekowicze, uzbrójcie się w cierpliwość, bo będę odpisywał powoli. Spędzam właśnie długo przekładany urlop w jednym z ekskluzywnych kurortów przy ul. Barskiej. Pełen wypas - 12 kroplówek dziennie, kolorowe cukierki, jedzenie all inclusive no i oczywiście dziewczyny jak ze snu.

Pobyt zasponsorował mi dżentelmen z wiśniowego Forda, który nie bacząc na przepisy, światła drogowe i zdrowy rozsądek, z piskiem opon spotkał się ze mną na rogu Wawelskiej i Grójeckiej -

szkoda, że sam nie wziąłem samochodu.

W dziale Forum dzielnie od kilku dni "wspierają" mnie sprzedawcy ze sklepu Lord4sport wciskając Wam swój towar, którego fanem już nie jestem (te wpisy trafią w spam). Nie jestem też fanem kopania leżącego, szczególnie, w pozycji horyzontalnej samemu będąc.

Więcej info wkrótce, jak tylko morfina trochę ze mnie zejdzie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 

 

 

 

 

 

 

3 Comments

ET520i Insportline vs York X230

Insportline ET520i – co to jest i czy warto?

 

Moja ocena 3/5

Komfort treningu 4

Właściwości użytkowe 4

Jakość wykonania 3

Niezawodność 3

Gwarancja i Serwis 3

Obsługa klienta 3

Wygląd 3

Wyposażenie 4

Cena 4 (2800zł)

 

Q9

Niecierpliwym od razu odpowiem, że warto i choć nie jest to orbitrek, który można brać w ciemno, to jego zakup zazwyczaj jest dobrą inwestycją. (czytaj dalej)

4 Comments

Energetic E-NW3000 - test wielozadaniowego orbitreka.

Spirit 395 w skromnej, ale solidnej wersji. Kombajn do treningów w domu, w absurdalnie niskiej cenie (czytaj dalej).

(Kody rabatowe rozeszły się w 3 dni, promocja nieaktualna, ale orbitrek nadal jest jednym z lepszych w swojej cenie).

0 Comments

Caracas Insportline - test.

Insportline Caracas - opinia.

Czarny koń klasy średniej.

 

Moja ocena 4/5

Komfort treningu 3

Właściwości użytkowe 3

Jakość wykonania 3

Niezawodność 5

Gwarancja i Serwis 3

Obsługa klienta 3

Wygląd 3

Wyposażenie 3

 

Cena 4 (2500zł)

 

Q17cm

 

Caracas jest kolejną ciekawą propozycją od firmy Insportline, która wraca na polski rynek w dobrym stylu. Wnikliwi od razu dostrzegą podobieństwa tego sprzętu do Axera Viper lub Finnlo Loxona – dwóch świetnych, ale i drogich sprzętów. Czy Caracas jest tańszym odpowiednikiem tych maszyn? (czytaj dalej)

0 Comments

Kettler Elliptical P wraca do sieci Makro w cenie 2450zł

Jak zwykle sieć sklepów Marko Cash and Carry robi wyprzedaż Ellipticala P. Cena w tym roku jest o 100zł wyższa niż rok temu, ale nadal warto. Polecam wszystkim, którzy mają Makro w swoim mieście.

5 Comments

Nowy film, tym razem o konserwacji orbitreka.

0 Comments

Rower poziomy w treningach i rehabilitacji.

Read More 0 Comments

Poziomowanie orbitreka, sprawdzenie koła zamachowego i Spirit e-Glide - filmowa recenzja orbitreka.

Read More 0 Comments

Recenzja orbitreka do małej siłowni

Spirit XE195 - test i recenzja

Read More 0 Comments

Bieżnia T70i Insportline - recenzja filmowa.

0 Comments

Insportline River test solidnego wioślarza nie tylko do domu.

Read More 0 Comments

Nowy film z cyklu jak ćwiczyć.

Trening bez tajemnic, na odchudzanie i kondycję.

Read More 0 Comments

Sole E95 - test najlepszego orbitreka Ever.

Tytuł "Najlepszego orbitreka ever" jest oczywiście nieoficjalny, przyznawany przez czasopisma branżowe, blogi, fora, na targach itd. Jest to jednak tytuł na tyle zasłużony, że firma Sole używa go na swojej oficjalnej stronie http://sole.dyaco.com/product/e95

Od kiedy interesuje się orbitrekami, model E95 skutecznie broni tytułu mistrza... tylko ta cena.

(czytaj pełną recenzję)

0 Comments