Xterra FS5.4e opinia

Komfort treningu - wysoki

Stabilność - dobra

Płynność ruchu - dobra

Jakość wykonania - dobra

Niezawodność - wysoka

Wyposażenie - dobre

Cena/jakość - dobra

Cena 5499zł (w dniu testu 12/2015)

 

Produkty marki Xterra Fitness istnieją na polskim rynku od kilku lat i stopniowo stają się coraz bardziej popularne ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do jakości. FS5.4e to jeden z wyższych modeli tej marki, który jest najtańszym orbitrekiem z podnoszoną tylną prowadnicą, dzięki czemu ma regulowaną wysokość kroku.

 

Montaż jest długi i wymaga zmontowania wielu elementów. Instrukcja, jest prosta, czytelna i obrazkowa. Warto przestudiować ją dobrze przed przystąpieniem do montażu, bo niektóre oczywiste kroki należy wykonać w nieoczywistym czasie, a niektóre śrubki są do siebie łudząco podobne ale jednak nie identyczne.

 

Po złożeniu orbitrek jest duży i cały czarny. Materiały użyte są dobrej jakości, wykonanie jest dobre, proste spawy, malowanie proszkowe - czarny mat. Dobrej klasy plastiki, również czarne, matowe. Całość prezentuje się solidnie, bez kiczu, wizualnie orbitrek bardziej przypomina sprzęt komercyjny niż domowy.

 

Konsola jest czysta i czytelna, podświetlana, z możliwością ustawienia kąta pochylenia dla wyższych i niższych użytkowników. Wyposażona w półkę pod tablet, kieszonkę na drobiazgi, głośniki i wiatrak. Ilość programów treningowych nie jest zbyt imponująca, ale zdecydowanym plusem jest prostota obsługi.

 

Komfort i ergonomia treningu to mocna strona FS5.4e. Od góry do samego dołu orbitrek jest bardzo przemyślany. Ruchome rączki są na odpowiednim miejscu i mają wygodny profil. Platformy pod stopy są wygodne, rozstaw stóp to tylko 9cm. Dobrze odnajdą się na nich użytkownicy o bardzo różnym wzroście. Jak zwykle w maszynach Xterra platformy są pochylone o 2 stopnie do wewnątrz, dla poprawienia wygody i poczucia bezpieczeństwa.

 

Krok jest płynny i regulowany! To jest orbitrek z prawdziwą regulacją wysokości kroku. Możemy jechać z górki, pod górkę oraz po płaskim. Podnoszenie kroku jest też wygodne dla osób niskich. Dlatego FS5.4e może być używany przez osoby o sporej różnicy wzrostu. Regulacja wysokości jest bardzo przydatną funkcją i sprawia, że możemy ćwiczyć codziennie przez rok i każdy trening będzie trochę inny. Na tym orbitreku nie sposób się nudzić.

 

Obciążenie zmienia się płynnie i można dodać go sporo. W połączeniu z opcją jazdy pod górkę gwarantuje to możliwość intensywnych treningów.

 

Stabilność jest dobra. Wynika z ogólnej masy sprzętu oraz dobrego systemu poziomowania. Orbitrek daje bardzo wysokie poczucie bezpieczeństwa, nie buja się i nie przesuwa w trakcie ćwiczeń.

 

Niezawodność jest wysoka i nie zanotowałem żadnych poważnych usterek tego sprzętu. Orbitreki Xterra znane są z trwałości i cieszą się dobrą reputacją wśród użytkowników.

 

Czy warto? Standardowa cena to 5499zł i jest to normalna cena jak za tego typu sprzęt. Świetnie sprawdzi się w intensywnych treningach domowych, rehabilitacji i w domach gdzie ćwiczą osoby o różnym wzroście. Jest wygodny, solidny i zaspokaja wszystkie potrzeby przeciętnego użytkownika. Osobiście dołożył bym do maszyny z trochę większym pazurem i uchwytami multigrip np. Spirit XE395, ale nie wszyscy potrzebują aż tak wypasionego sprzętu. Polecam.

 

Zalety

-wszechstronny

-solidny

 

Wady

-mało programów treningowych

-brak integracji z telefonem / tabletem

 

Sprawdź aktualną cenę

Alternatywny orbitrek

Kupując przez popularny portal aukcyjny, warto zwrócić uwagę, że warunki gwarancji prawie zawsze są gorsze niż kupując ten sam produkt w sklepach internetowych. Allegro zabrania podawania warunków gwarancji w opisach aukcji na czym tracą produkty z lepszą gwarancją. Więcej na ten temat...