Bieżnia ST6870 Sportop - opinia.

 

Podobnie jak w maszynach eliptycznych, w bieżniach Sportop oferuje przyzwoity standard w rozsądnych cenach. Model ST6870 to udana konstrukcja do użytku domowego.

 

Budowa jest prosta. Kompromis między jakością, wytrzymałością i ceną jest całkiem udany. Konstrukcja delikatna, ale wytrzymała dobrze radzi sobie ze sporymi obciążeniami. Materiały użyte są średniej jakości. Matowe malowanie nie przyciąga oka, ale też nie odstrasza. Wizualnie nie ma do czego się przyczepić.

 

Montaż może być kłopotliwy, nie wszystkie śruby wchodzą na swoje miejsce i żeby je dokręcić należy użyć odrobiny przemocy, łamiąc stary gwint w ramie urządzenia.

 

Pomimo szerokiego pasa, urządzenie jest całkiem kompaktowe. Można odnieść wrażenie, że całe miejsce, które bieżnia zajmuje jest przeznaczone na przestrzeń treningową. Bieganie na tej maszynie jest wygodne. Płynny ruch i amortyzacja sprawiają, że łatwo się na niej odnaleźć. Regularny serwis sprawi, że urządzenie odwdzięczy nam się kilkoma latami bezawaryjnej pracy. Jedyna większa usterka, jaką zanotowałem, to zepsuty przycisk „Start” na konsoli głównej. Na szczęście jest drugi przycisk uruchamiający maszynę, umiejscowiony z boku.

 

Maszynę testowali użytkownicy ważący do 130 kilogramów. Obyło się bez awarii i większych problemów.

 

Podsumowanie 

Sportop już przyzwyczaił mnie do dobrych urządzeń w dobrych cenach. Nie inaczej jest w wypadku bieżni ST6870. Jest to model w miarę wszechstronny, mało awaryjny i przede wszystkim tani. W cenie do 3500zł naprawdę trudno znaleźć lepszą bieżnię. Polecam ją wszystkim ćwiczącym rekreacyjnie, do 8 godzin tygodniowo.

 

Zalety

-długi, szeroki pas

-dobra amortyzacja

-czytelna konsola, podświetlany ekran

-możliwość złożenia do pionu

-niska awaryjność

-niewielkie gabaryty

-niska cena

 

Wady

-przyciski niskiej jakości

-problemy przy montażu

 

Alternatywny sprzęt

Wypożycz bieżnię Sportop

-Cezary 2014

Uaktualnienie 2018r.

Sportop ST6870 nie jest już produkowany. Warto wspomnieć, że jeszcze kiedy był w ofercie, części zamienne już nie były dostępne po okresie gwarancji. Miałem kilka sztuk tego modelu i wszystkie poszły na złom po 4 - 6 latach użytkowania. Żywotność oceniam dobrze i można by znacznie ją przedłużyć gdyby nie brak części zamiennych. Aktualnie stawiam tylko na sprawdzone, międzynarodowe marki np. Spirit, Kettler, York, do których części zamienne są lepiej dostępne.