Nordic Track E9.5 opinia Kamila.

Kamil, dzięki za bardzo rzeczowe podejście i ciekawą recenzję. Twoja opinia, jako doświadczonego użytkownika liczy się podwójnie :D

Szkoda, że maszyna się u Ciebie nie sprawdziła, daj znać, co ciekawego znalazłeś w zamian. Pozdrawiam serdecznie.


Ave Cezar,

o nt e9,5 słów kilka... a więc jak już wspominałem na forum na orbitreku ćwiczę od 5 lat, a nt to mój 4 orbi. Jako że nigdy nie miałem w domu orbitreka klasy średniej za jaki uważam nt e9,5 oczekiwania miałem dość duże zwłaszcza że mój pierwszy odkupiony 8 letni kettler wytrzymał 2 lata ciężkich treningów ( były to czasy kiedy po kontuzji wracałem do formy po 14 miesięcznej przerwie od jakiegokolwiek sportu a maszyna działała 6 dni w tygodniu po 3-4 godziny). Teraz prace mam głównie siedzącą i znacznie mniej czasu więc orbitrek służy mi 5 razy w tygodniu po 40-50 minut aby wieczorem zapewnić sobie chociaż minimalną dawkę ruchu, Zdecydowałem się na nt e9.5 wiedziony dobrymi opiniami o samej marce po za tym Twoją opinią że regulacja stopnia nachylenia i przedni napęd to dobra rzecz. Przez 10 dni od zamówienia z niecierpliwością czekałem na to cudo kiedy w końcu przyszedł szybko go poskładałem i zacząłem trening pierwsze wrażenie było dobre orbitrek jest stabilny i cichy, obciążenia zmieniają się płynnie podobnie jak nachylenie.
Ćwiczenia z nachyleniem są dużo bardziej męczące niż normalne, a przedni napęd jest o niebo lepszy od tylnego (miałem 3 takie). Doskonałym "bajerem" jest wentylator, podmuch chłodnego powietrza włączony pod koniec ćwiczeń kiedy sił już brakuje pozwala pedałować dalej. I mimo tego, że na e9.5 ćwiczy się dobrze opinia nie może być pozytywna ponieważ po 9 dniach i około 400 minutach pracy pękło jedno z kółek poruszających się po prowadnicy. Po zgłoszeniu awarii 16 dni czekałem na nowy, a kiedy w końcu wczoraj przyszedł okazał się uszkodzony (miał skrzywioną ramę).  Tym razem zamiast wymiany chciałem pieniędzy i z powodu braku ciekawych ofert na rynku czeka mnie przymusowa przerwa i niestety spadek kondycji... Jeżeli będziesz miał jakąś propozycję na coś dobrego o podobnej wartości daj mi znać ( np. sportop e500 z 50% rabatem ;p).
Z bojowym pozdrowieniem, 
Kamil.

Zapraszam do zadawania pytań i zostawiania komentarzy w dziale Forum.