Insportline Klegan - opinia

 

Komfort treningu - przeciętny

Stabilność - przeciętna

Płynność ruchu - przeciętna

Jakość wykonania - przeciętna

Niezawodność - wysoka

Wyposażenie - przeciętne

Cena/jakość - średnia

 

Do testów rowerka za 1000zł podchodzę trochę rozpieszczony, bo od kilku miesięcy ćwiczę codziennie na rowerze z wyższej półki - Insportline R600i i przesiadka na budżetową maszynę nie jest najprzyjemniejsza. Model Klegan wybrałem do testów, bo kosztuje ok 1000zł i chciałem sprawdzić, czy sprzęt za takie pieniądze ma jakikolwiek sens.

 

Montaż jest prosty, poradziłem sobie w 30 minut, bez zaglądania w instrukcję.

Wykonanie jest przeciętne, spodziewałem się że za 1000zł będzie gorzej. Materiały użyte są niezłej jakości. Wizualnie rowerek jest estetyczny, kolory są na czasie i co najważniejsze sprzęt nie jest kiczowaty, czego obawiałem się najbardziej. Plastikowe nóżki przednie są niskiej jakości i robią wrażenie niezbyt wytrzymałych. Ogólnie, nie ma do czego się przyczepić i szczerze spodziewałem się, ze będzie gorzej.

 

Komfort treningu oceniam średnio. Przy małym obciążeniu rower pracuje płynnie i przyjemnie. Przy dużym mogło by być bardziej płynnie. Plusem jest, że obciążenia można dodać sporo. Samo obciążenie regulowane jest za pomocą pokrętła, które głośno klika. Jest to standard w większości maszyn z manualną regulacją. Poza tym rowerek pracuje bardzo cicho, nawet przy intensywnej jeździe. Na plus jest też wygodne siodełko, regulowane w pionie i poziomie oraz regulowany kąt nachylenia kierownicy. Rower powinien być wygodny dla osoby o wzroście od 150 do 190cm. Pedały nie pozostawiają wiele do życzenia, mają regulowane strzemiona.

 

Konsola jest nudna, niepodświetlana, ale pokazuje wszystkie ważne informacje i ma półkę pod tablet. Zasilanie konsoli odbywa się dzięki bateriom AA, rower nie wymaga zewnętrznego zasilania.

 

Stabilność, też jest lepsza niż zakładałem i zasadniczo spełni oczekiwania nawet ciężkiego użytkownika. Rower jest na tyle stabilny, że nada się do rehabilitacji lub dla osoby starszej.

 

Niezawodność. Jak do tej pory nie mieliśmy żadnych problemów z tym rowerkiem, nie licząc słabych kółek transportowych, które są tandetne i szybko odpadają. Rower Insportline Klegan, to nowsza wersja rowerka Axer Belmond, który dobrze znam z czasów, kiedy prowadziłem wypożyczalnię fintess i moja opinia na temat solidności tego urządzenia jest dobra. I jest to drugi powód, dla którego ten właśnie sprzęt wybrałem do testów.

 

Cena/jakość. (cena w dniu testu 1000zł, aktualna cena 1300zł)

Stosunek ceny do jakości uznaję aktualnie za słaby, bo Klegan zdrożał od czasu testów o 30% i aktualnie kosztuje 1300zł. W tej cenie można kupić lepszego Kettlera Axos lub inny bezmarkowy rower wyższej jakości. Moje pozytywne wrażenia ze sprzętu Insportline z roku 2016 trochę straciły na mocy, bo sprzęt tej marki znacznie zdrożał, gdzie nie podążyło za tym ani podniesienie jakości ani poprawa warunków gwarancji.

 

Zalety

+stabilny

+mało awaryjny

 

Wady

-mógłby być bardziej płynny

-tandetne kółka transportowe

-wysoka cena

-Cezary 12/2016r

 

Sprawdź aktualne ceny

Alternatywny sprzęt