Kettler Cross P Axos – test orbitreka z Makro

 • Moja ocena 2/5

 • Komfort treningu 1

 • Właściwości użytkowe 3

 • Jakość wykonania 3

 • Niezawodność 3

 • Gwarancja i Serwis 3

 • Obsługa klienta 3

 • Wygląd 2

 • Wyposażenie 2

 • Cena 3

 • Q ok 22cm

Cena 1850zł (w dniu testu 23/11/2015r)

Kettler w wydaniu Makro ma swoje mniej i bardziej udane modele. Dziś przyjrzymy się temu pierwszemu typowi.


Cross jest najtańszym orbitrekiem marki Kettler, produkowanym tylko na potrzeby sieci sklepów Makro. Dwa razy do roku można kupić go w promocyjnej cenie ok 1800zł. Żeby się przekonać, czy jest to dobra promocja, musicie doczytać do końca, bo odpowiedź jest nieoczywista.


Montaż Crossa jest trudny, długi, części są źle oznaczone, a narzędzi w zestawie brakuje – typowy Kettler. Części są nienagannej jakości a rozwiązania konstrukcyjne stare i sprawdzone. Nie ma do czego się przyczepić. Rama jest solidna, co czyni orbitrek całkiem sztywnym i w miarę stabilnym.

Wizualnie jest bardzo przeciętny. Kettler wyraźnie chciał zaznaczyć, że typowa uroda i jakość Kettlera nie jest przeznaczona na kieszeń przeciętnego kupca sieci Makro. Orbitrek jest szary i brzydki, nie ma żadnego polotu i gdyby nie logo producenta, to nikt nie domyślił by się że to Kettler. Krokiem do przodu w stosunku do starszej wersji tego modelu jest kolor elementów metalowych, który zmieniono z szarego na czarny matowy, który wygląda znacznie lepiej. Elementy plastikowe są szare, matowe. Kolejną drobną zmianą na plus jest podświetlana konsola komputera, którą teraz znacznie łatwiej odczytać. Obsługa komputera jest prosta i bardzo intuicyjna. Półeczki na tablet, głośników i innych gadżetów brak. Dużym plusem jest natomiast połączenie radiowe z pasem telemetrycznym do pomiaru pulsu. Pasz w zestawie oczywiście nie ma, ale jeśli macie pulsometr, to jest duża szansa, że jego wskazania będą się wyświetlać na monitorze orbitreka.


Komfort jazdy jest słaby ze względu na szeroki rozstaw platform pod stopy, który wynosi ok 22cm. Użytkownikom niskim i średniego wzrostu będzie to sprawiało problem. U mnie ból w kolanach odezwał się po kilkunastu minutach treningu. Poza tym orbitrek pracuje w miarę cicho i płynnie. Krok jest wysoki i może być wygodny dla wysokich użytkowników, jak w większości orbitreków z napędem tylnym.


Awaryjność jest niewielka, wbrew temu co można wyczytać w sieci. Na każdy egzemplarz, z usterką przypada co najmniej 10, które sprawują się bezproblemowo. Jest to dobry wynik.


Cena w dniu testu 1850zł (w dniu testu 23/11/2015r) jest przeciętną jak za tej klasy maszynę, która mogłaby być symbolem orbitreków tylnonapędowych w cenie do 2000zł. Owszem jakość jest niezła, awaryjność niska, ale komfort pracy niski, co koniec końcem prowadzi do tego, że Cross P stoi nieużywany w wielu polskich domach. Czy jest to dobra promocja? Tak, dla osoby wysokiej, wymagającej niezbyt wiele od swojej maszyny. Bardziej wymagającym orbitrekowiczom polecam ciekawsze sprzęty, najlepiej z napędem przednim.

 

Cezary 23/11/2015r

Kupując przez popularny portal aukcyjny, warto zwrócić uwagę, że warunki gwarancji prawie zawsze są gorsze niż kupując ten sam produkt w sklepach internetowych. Allegro zabrania podawania warunków gwarancji w opisach aukcji na czym tracą produkty z lepszą gwarancją. Więcej na ten temat...

Comments: 3
 • #3

  Anna (Tuesday, 09 October 2018 19:29)

  Witam. Proszę o pomoc, co oznacza komunikat err4 na wyświetlaczu Cross P.
  aniulakrawiec@wp.pl
  Pozdrawiam

 • #2

  Małgorzata (Friday, 17 March 2017 22:55)

  Witam, proszę o pomoc w wyborze orbitreka mam możliwość zakupienia Orbitrek magnetyczny Kettler AXOS M lub Orbitrek Kettler Verso 109 czy może mi Pan pomóc w wyborze na co powinnam zwrócić uwagę. Z góry dziękuje za pomoc.
  gosiaa_76@o2.pl

 • #1

  Monika (Friday, 23 September 2016)

  Witam proszę o pomoc w wyborze orbitreka do 2000 PLN. Monika.mierzwa1@gmail.com