Nieznany, nielubiany, niedoceniony.

York x330 opinia.

 • Moja ocena 4/5

 • Komfort treningu 4

 • Właściwości użytkowe 4

 • Jakość wykonania 3

 • Niezawodność 5

 • Gwarancja i Serwis 3

 • Obsługa klienta 3

 • Wygląd 2

 • Wyposażenie 3

 • Cena 5

 • Q ok 5cm

 

Kilka lat temu York wzbogacając swą ofertę eliptyków domowych uraczył nas modelem x330. Rewolucji oczywiście to nie spowodowało, bo sprzęt był okrutnie drogi – 6000zł, a jak wiadomo w tej cenie można się dobrze dosprzętować w towar z wyższej półki. Nie pomógł dziwny wygląd i kolorystyka od szarego do bardziej szarego. Choć maszyna robi wrażenie sprzętu komercyjnego, lub pół komercyjnego, to jest na gwarancji domowej. Ponieważ nikt do końca nie wiedział, co z tym dziwnym towarem zrobić postawiono go w kącie i by cały świat o nim zapomniał.

Jeśli w tym momencie spodziewacie się petardy, to oczywiście macie rację. W końcu trochę się już znamy. Kaboom nowa cena tej maszyny to 3500zł!!! (cena ze sklepu aXXo.pl ) Jedna z największych obniżek jakie świat orbitreków kiedykolwiek widział, widział i zignorował. Dlatego postanowiłem reanimować tą maszynę, bo naprawdę warto.

 

X330 wygląda dziwnie, przedpotopowo i po prostu nudno.

Wykonanie jest bardzo dobre, jakość użytych materiałów jest dobra.

Niecodzienna konstrukcja nasuwa raczej więcej pytań niż odpowiedzi. Np. gdzie jest koło zamachowe? O co w ogóle chodzi? Czy to w ma jakikolwiek sens? Odpowiadam: jest sens, jest koło, jest naprawdę dobrze, a konstrukcja jest nawet genialna.

Orbitrek jest wyposażony w 2 koła zamachowe, rozmieszczone symetrycznie w bokach maszyny. Ponad to, koła zamachowe są nisko osadzone, co obniża środek ciężkości orbitreka i czyni go bezpieczniejszym. Tak, jak w orbitronie z przednim napędem stopy są blisko siebie, a ciężar ciała przenosi się na coś w rodzaju wału. To nowatorskie rozwiązanie pozwala na mały rozmiar maszyny, nisko położony środek ciężkości i gwarantuje wysoką trwałość nawet przy dużym obciążeniu. Technicznie, w tym szaleństwie jest przebłysk geniuszu. Podobne rozwiązania konstrukcyjne zastosowano w orbitreku BH Fitness G950, który kosztuje ok 20 000zł!

 

Mocna strona techniczna przekłada się na komfort i bezpieczeństwo treningów. Ruch jest bardzo płynny, wygodny i nie różni się od innych maszyn z przednim napędem. Stopy są blisko siebie, co daje poczucie naturalnego ruchu. Platformy pod stopy są nisko, co tylko poprawia poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo pokraczna konstrukcja sprawia, że maszyna jest bardzo szeroka, dzięki czemu bardzo stabilna. Przy ponad 100 kilogramach masy własnej orbitreka nie ma mowy o bujaniu się, lub przesuwaniu. Szczególnie odczują to osoby starsze i wszyscy wysocy użytkownicy, pod którymi przednionapędowce mogą się bujać, poruszać, a nawet przewrócić.

 

Obsługa jest prosta, wyświetlacz czytelny, wyposażony w sporą ilość programów treningowych. Pas telemetryczny do pomiaru pulsu jest w załączony do zestawu.

 

York x330 to maszyna, która naprawdę ma sens. Jest bardzo wygodna, bezpieczna w użyciu, zajmuje mało miejsca. Zalety x330 docenią osoby starsze, szukające poczucia bezpieczeństwa. Osoby wysokie, powyżej 190cm wzrostu, dla których naprawdę nie tak łatwo znaleźć wygodny sprzęt. Jeśli szukasz czegoś, co zajmuje mało miejsca, to x330 na pewno zmieści się do Twojego mieszkania. Najbardziej jednak docenią tą maszynę łowcy okazji, tacy jak ja, bo w tej cenie, w tym momencie nie ma na rynku lepszego sprzętu! Kupując sprawdźcie koszt dostawy, bo często przekracza on 150zł.

Polecam.

 

-Cezary 11/2014

Uaktualnienie

Po pojawieniu się przychylnej recenzji firma York sprzedała cały zapas modelu x330 w ciągu 2 tygodni. Otrzymałem też sporo informacji od zadowolonych użytkowników tego sprzętu, który jak na razie działa bezawaryjnie, a użytkownicy są wręcz zachwyceni. Jedyna usterka jaką zanotowałem to rozładowana bateria w pasie telemetrycznym, a dodam, że bateria jest niewymienna i wymaga wymiany całego pasa.

Możliwe, że x330 pojawi się z powrotem w ofercie Yorka na jesieni, ale jego cena będzie znów w okolicach 6000zł.

-Cezary 3/2015

Zapraszam do zadawania pytań i zostawiania komentarzy w dziale Forum.