york x202

Najbardziej znany orbitron w Polsce

Recenzja wideo

York x202 opinia

 • Moja ocena 4/5

 • Komfort treningu 3

 • Właściwości użytkowe 3

 • Jakość wykonania 3

 • Niezawodność 3

 • Gwarancja i Serwis 3

 • Obsługa klienta 3

 • Wygląd 2

 • Wyposażenie 2

 • Cena 2

 • Q ok 18 cm

 

Firma York, dobrze znana na polskim rynku, od lat kontynuuje produkcję modelu x202 w niezmienionym wyglądzie i parametrach technicznych. Dlaczego? To po prostu udany model i chyba najlepiej sprzedający się orbitrek w Polsce. Konstrukcja jest solidna i wytrzymała. Ktoś zadał sobie wiele trudu by precyzyjnie wyliczyć wszystkie siły i obciążenia oraz odpowiednio dobrał materiały do budowy. Wynikiem jest spory i toporny orbitrek o niezłej kulturze pracy i niskiej awaryjności. Użytkownicy ważący powyżej stu kilogramów będą czuć się na tym orbitreku pewnie i bezpiecznie. Przeciwnicy x202 twierdzą, że to model przestarzały i niemodny.

Wykonanie jest bardzo toporne, od razu widać, że jest to konstrukcja sprzed lat. Orbitrek ten mógł się podobać 10 lat temu, ale teraz odstaje od bardziej modnej konkurencji. Firma York oczywiście stara się podążać za trendami designerskimi w swoich nowych modelach, ale x202-jka pozostaje niezmieniona.

Montaż jest prosty i zazwyczaj nie sprawia problemu.

Czasami od nowości x202 pracują głośno lub stukają. Jeśli tak się dzieje, dobrze jest zareklamować sprzęt od razu. Serwis jest sprawny i w miarę szybki.

Kultura pracy jest zadowalająca. Orbitrek równo pracuje. Niewielkie koło zamachowe generuje przyzwoity opór. Komfort treningu jest dobry, krok jest niski, ale w nie za krótki. Na jedną cechę szczególnie warto zwrócić uwagę - mały rozstaw stóp. W x202 czynnik Q to tylko 18cm, co czyni go szczególnie wygodnym dla osób niskich i średniego wzrostu. Moim zdaniem właśnie ta cecha sprawiła, że jest to sprzęt tak popularny i lubiany, bo dzięki temu użytkownicy o różnym wzroście i wadze są w stanie się na nim szybko odnaleźć. Orbitrek nie kołysze się w trakcie ćwiczenia, masywność sprzętu jest naprawdę odczuwalną zaletą. W przeciwieństwie do innych eliptyków znanych z sieci, ten sprzęt możesz przetestować przed dokonaniem zakupu. Jeśli zapłaciłeś za nowego na gwarancji 1700 (cena ze sklepu GoSport) lub mniej, to zrobiłeś dobry interes.

 

Model x202 będzie powoli znikał z półek sklepowych. Jego następca to York x220. Czy okaże się godzien swojego poprzednika?? Czas pokaże, ale moje pierwsze wrażenie nie jest najlepsze, bo rozstaw stóp wzrósł w nowym modelu do ponad 20cm i moim zdaniem nie jest to krok w dobrym kierunku.

-Cezary 11/2011

Uaktualnienie

York x202 jest obecnie królem maszyn z drugiej ręki. Ceny używanych trzymają się wysoko, w okolicach 1200zł. Na godziwego następcę ciągle czekamy.

-Cezary 3/2015

Zapraszam do zadawania pytań i zostawiania komentarzy w dziale Forum.