Bieżnia UNO Fitness TR500 i Insportline Gallop 2 opinia.

 

Są to bliźniacze konstrukcje, średniej klasy, różniące się tylko kolorystyką. Kilka lat temu pojawiły się w Niemczech pod brandem UNO, w 2017r dotarły też do Czech, skąd przywędrowały do nas z marką Insportline. Od kilku lat te właśnie bieżnie pracują w wypożyczalni Fitnesswdomu i na podstawie 5 sztuk z wypożyczalni wysnułem następujące wnioski.

 

Wizualnie, TR500 może się podobać. Kolorystyka jest stonowana, bez kiczu i szczególnych uchybień. W trakcie montażu nie natrafiłem na poważniejsze problemy, a jakość poszczególnych komponentów oceniam na przeciętną+.

 

Konstrukcja ramy sprawia, że po złożeniu bieżnia nie daje się postawić do pionu tak bardzo, jak byśmy chcieli. Koniec pokładu zwisa, sporo wysunięty z tyłu, zajmując 30-40 cm więcej niż inne bieżnie średniej klasy. Jeśli nie planujecie składania bieżni po treningu, to nawet tego nie zauważycie.

 

Pulpit jest czytelny i przyjazny, bogaty w opcje. Mam tu na myśli, USB, SD, wejście i wyjście minijack audio, głośniki, wbudowane radio, przyciski do zmiany kanału, piosenki itd. Dodatkowo, kieszenie na napoje są wyjmowane, więc jeśli coś się do nich rozleje, to można je łatwo wyjąć i wyczyścić. Wyświetlacz pokazuje podstawowe informacje. Wyniki takie jak przebieg i prędkość są trochę zawyżone, ale to norma w tej klasy sprzęcie. Skróty prędkości są ograniczone do 3, ale dobrze, że w ogóle są. Bardzo wygodne są uchwyty typu joystick, wyposażone w regulację prędkości i kąta nachylenia.

 

Ergonomia użytkowania i komfort treningu są dobre. Wszystko jest na swoim miejscu i intuicyjnie łatwo jest opanować całą obsługę. Pas biegowy jest szeroki i długi, daje poczucie komfortu i sprawia, że trening jest przyjemy. Głośność bieżni jest przeciętna, nie wyróżnia się ani na plus ani na minus.

 

Amortyzacja, to temat dokładniej opisany w dziale „Amortyzacja bieżni”. Cały marketing miękkich powierzchni biegowych pomija fakt, że bieżnia może być zbyt miękka! I tak właśnie jest w wypadku tego modelu. Amortyzacji jest zbyt dużo i pokład jest zbyt miękki. Nie jest to problemem dla początkujących, ale bardziej wymagający użytkownicy to zauważą i będzie im to przeszkadzać. Jeśli w tej materii macie odmienne zdanie ode mnie, to wiedzcie, że ta bieżnia jest mocno zamortyzowana i jeśli specjalnie szukacie możliwości biegu po bardzo miękkim podłożu, to może być to dobry wybór.

 

Niezawodność jest średnia. Z tą bieżnią nie mieliśmy większych problemów, ani nie zanotowaliśmy nietypowych usterek. Po kilku latach średnio intensywnego użytkowania, wszystkie sztuki sprawują się dobrze. Niektóre są jak nowe. W dużej mierze jest to wynikiem dobrego serwisu, regularnego czyszczenia, smarowania i odkurzania. Instrukcje obsługi pomijają fakt, że bieżnię i jej okolicę trzeba regularnie odkurzać, by drobinki piasku nie wpadły pomiędzy blat i pas biegowy. Do tego smarowanie blatu smarem silikonowym co 90 roboczogodzin, przedłuży żywotność bieżni o kilka lat. Więcej w dziale „Serwis bieżni”.

 

Gwarancja to 2 lata. Dostępność części zamiennych jest niezła. Przy awarii UNO, części z Niemiec dostałem 3 dni po zgłoszeniu reklamacji! W Polsce nigdy to tak krótko nie trwa. Niemiecki dystrybutor – Benny Sport GMBH słynie z wysokiej jakości obsługi klienta i jak do tej pory jest to najwyższy standard, z jakim miałem do czynienia. Czeski Insportline ma w Polsce swoje przedstawicielstwo, które całkiem sprawnie przeprowadza wszystkie serwisy, także też to działa bez zastrzeżeń.

 

Cena

4400zł to normalna cena, jak za tej klasy bieżnię. Moim zdaniem wyżej opisany model jest absolutnym średniakiem, którego cena jest adekwatna do jakości i płacąc 4400zł nie przepłacacie ani nie robicie spektakularnie dobrej inwestycji. Polecam wszystkim szukającym bieżni bardzo miękkiej, z dużą ilością wejść audio.

Cezary 2017

 

Alternatywna bieżnia

Sprawdź aktualne ceny

Wypożycz ten sprzęt

Kupując przez popularny portal aukcyjny, warto zwrócić uwagę, że warunki gwarancji prawie zawsze są gorsze niż kupując ten sam produkt w sklepach internetowych. Allegro zabrania podawania warunków gwarancji w opisach aukcji na czym tracą produkty z lepszą gwarancją. Więcej na ten temat...