BE 1700 - orbitrek z Biedronki

witam

mam pytanie (pewnie większość z Was mnie wyśmieje) -otóż nie mam za bardzo kasy, a do zgubienia 30 kg. zobaczyłam w ofercie biedrony (tak tak wiem) rower eliptyczny e-strider BE 1700, za 400 zł. (można zobaczyć go sobie w gazetce). proszę mi powiedzieć czy kupno go ma sens? już od dawna chcę coś z soba zrobić (w sensie zrzucenia kg), ale mieszkam daleko od miasta, więc dojazd na siłkę odpada (koszty i odległość), bieganie nie dla mnie, leżenie na podłodze i robienie brzuszków itd też mi się nie widzi. poćwiczyłam natomiast okazyjnie na orbitreku i spodobało mi się. więc chciałabym mieć swój, bo wiem, że to jedyna forma ruchu która jakoś mnie nie przeraża ;) proszę mi tak szczerze napisać czy kupno tego rowerka z biedrony ma sens. bo szkoda mi wyrzucić te 400 zł, a on się np. rozpadnie po miesiącu, albo ogólnie nie da się na nim ćwiczyć itp. itd. proszę o poradę :)

 

Gocha

(czwartek, 13 luty 2014 10:16)

Kochana ja jestem posiadaczką tego właśnie orbitreka. Ogólnie to pieniądze wyrzucone w błoto, ale... kupiłam go w połowie listopada i rzuciłam 10kg. Jest on przystosowany niby do treningu 2x w tygodniu po 30 minut max. Jeśli cię taki trening satysfakcjonuje to ok. Wówczas powinien wytrzymać pół roku. Ja miałam do zrzucenia 25kg i z racji tego że jestem strasznie uparta wymyśliłam sobie treningi 80-90 minut codziennie. Oczywiście orbitron nie wydolił. Najpierw zaczęły luzować się śruby na pedale lewym przy wałku osiowym. Potem zaczęło coś stukać aż po półtora miesiąca używania okazało się że obrobiło się pedało na osi i zrobił się taki luz że wszystko skakało. Z racji tego że mój tata i mąż są stworzeni do ratowania takich sytuacji, to po trzech spawaniach udało się tak zespolić że dalej działa. Po dwóch tygodniach spadły łożyska w kole zamachowym. Po wszelkich naprawach działa dalej. Jeśli masz kogoś takiego kto będzie chciał z nim się bawić to droga wolna. Weź jednak pod uwagę że jest to orbitrek lekki- czyli mało stabilny i chybotliwy.

Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na niego to odczekaj jeszcze jakiś czas bo te orbitreki w końcu przeceniają w biedronce i zamiast wydać 400zł, możesz zapłacić za niego 329 a nawet 299zł.