Bieżnia Tunturi T40 była testowana w 2017r. Jest to urządzenie klasy średniej - niższej, ładnie wykonane, estetyczne, z niezłą kulturą pracy. Przeznaczeniem jest mało intensywne użytkowanie, raczej dla lekkiej osoby niż dla zaawansowanego biegacza.

 

Ceny w okolicach 3500 - 4000zł są trudne do usprawiedliwienia, bo ani gwarancja, ani podzespoły, ani jakość wykonania nie usprawiedliwiają kwot tego rzędu. Pomijam fakt, że wchodząc do Polski bieżnie T40 kosztowały ponad 5000zł.

 

Jest też kwestia podanej mocy silnika, która wg. polskiego dystrybutora to 3KM a wg. zagranicznych 1,75KM i dla mnie ta druga wartość jest bardziej realna. Zawyżanie danych technicznych sprzętu jest w Polsce niestety standardem, dlatego staram się mocniej promować bardziej uczciwe firmy.

 

Aktualna cena

Alternatywny sprzęt

Wypożycz bieżnię Tunturi

Kupując przez popularny portal aukcyjny, warto zwrócić uwagę, że warunki gwarancji prawie zawsze są gorsze niż kupując ten sam produkt w sklepach internetowych. Allegro zabrania podawania warunków gwarancji w opisach aukcji na czym tracą produkty z lepszą gwarancją. Więcej na ten temat...