UB600i Insportline - test roweru pionowego.

 

Rower pionowy UB600i jest ostatnim urządzeniem z serii 600i Insportline obok orbitreka ET600i i rowerka poziomego R600i, które testuję. Nie jestem fanem rowerów pionowych, bo zawsze miałem do czynienia z tańszymi modelami, które nigdy nie zainteresowały minie wystarczająco. UB600 to rower domowy z wysokiej półki, który spokojnie może być też używany jako sprzęt komercyjny w małej siłowni.

 

Jakość wykonania jest na wysokim poziomie. Wszystkie elementy są solidne, znane z innych maszyn serii 600i. Technicznie, trudno się przyczepić do czegokolwiek. Rower jest bardzo solidny, od samej góry, do kółek transportowych włącznie. Pomimo dużej wagi rower robi wizualne wrażenie lekkiego, może się podobać. Nie ma żadnych kiczowatych wstawek, materiały, z których jest wykonany są wysokiej jakości.

 

Konsola znana z innych maszyn Insportline, z półką pod tablet, prosta w obsłudze, czytelna i z regulowanym kątem nachylenia. Wyświetlacz czytelny, bez udziwnień. Pas do pomiaru pulsu w zestawie.

 

Pozycja jest wygodna. Dużym plusem jest komfortowe żelowe siodełko. Wszystkie regulacje działają sprawnie i są proste w użyciu. Siodełko jest regulowane w pionie i poziomie. Można je podciągnąć bardzo wysoko, powinno zadowolić nawet dwumetrowca. Pedały są duże i bardzo wygodne, z regulowanymi strzemionami. Kierownica jest wygodna, gruba i bardzo rozbudowana. Każdy znajdzie wygodny chwyt dla siebie pomimo braku regulacji. Trzyma się tak mocno, że można by powiesić na niej słonia.

 

Stabilność jest dobra. Nie ma mowy o bujaniu na boki i innym braku stabilności. Jedyna rzecz, jakiej mogę się przyczepić, to bardzo twarde nóżki, którym trzeba poświęcić trochę czasu, by je dobre wypoziomować.

 

Cena 2500zł.

Stosunku ceny do jakości na razie nie komentuję, bo jest to pierwszy tak drogi i jednocześnie tak dobry rower u mnie na testach. Poprzednie były z przedziału cenowego do 1500zł i teraz rozumiem, czemu nigdy rowery mnie nie kręciły, bo jeździłem na słabych modelach. UB600i jest bardzo sympatyczny, zrobił na mnie pozytywne wrażenie i na pewno po używam go jeszcze kilka tygodni z przyjemnością. I myślę, że to jest jego główna zaleta. Jest po prostu fajny i jeśli miał bym teraz kupić rower do domu, to wybrał bym właśnie ten.

 

Zazwyczaj po testach sprzęt trafia na Allegro albo zostaje sprzedany ze zniżką. Teraz wyjątkowo tak się nie stanie. Rower zostanie u mnie na dłużej.

 

Sprawdź aktualną cenę

Alternatywny sprzęt

Wynajmij ten rower

-Cezary 12/2016r