Rower Sportop B800p

Rower B800p Sportop to ciekawa propozycja jeśli szukasz rowerka stacjonarnego w dobrej cenie. Można go używać do treningu aerobowego albo do rehabilitacji.

Konstrukcja jest znana z czasów, kiedy firma Spokey sprzedawała ten rower pod nazwą Epsilon. Rama jest w miarę sztywna i solidna. Udźwignie użytkownika o wadze do 120kg. Napęd jest magnetyczny, obsługiwany elektronicznie i co najważniejsze cichy. Koło zamachowe dobrze radzi sobie z obciążeniem. Rower wyposażony jest w standardowo: regulacja wysokości siodełka, pozioma regulacja siodełka, regulacja kierownicy, regulowane strzemiona na pedałach, elektroniczna regulacja oporu.

 

BRAK CZĘŚCI ZAMIENNYCH!!!

Największa wada tego urządzenia, to fakt, że nie jest ono już dostępne w regularnej sprzedaży. Jeszcze gorszy jest brak części zamiennych, który sprawia, że banalna usterka konsoli lub silnika zmiany obciążenia może okazać się nienaprawialna. Jest to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie ze strony dystrybutora tego sprzętu, bo przyczynia się do strat finansowych swoich klientów oraz do większego zanieczyszczenia środowiska, zmuszając do oddania na złom urządzenia z drobną usterką. Nie polecam.

 

Plusy urządzenia:

-niska cena ok. 1300zł

-cicha kulturalna praca

-wygodne siodełko i pozycja jazdy

-niska awaryjność

 

Minusy:

-BRAK CZĘŚCI ZAMIENNYCH!!!

-szara, nieciekawa kolorystyka

-prosty, nieciekawy wyświetlacz  (znany z prawie wszystkich sprzętów Sportopa)

-brak opisu programów treningowych w instrukcji obsługi

-Cezary

Ten rower można wypożyczyć w wypożyczalni Fitnessfwdomu.pl


Od 2016r Sportop B800p wrócił do oferty marki Spokey pod nazwą Epsilon w cenie ok 1400zł - drożej niż w Sportopie

Od 2018r rower znów jest niedostępny, części zamiennych brak!!