CE900 Spirit - recenzja długoterminowa orbitreka profesjonalnego.

 

Tekst pojawi się w ciągu 2 dni. Orbitrek został bardzo dobrze przetestowany w klubach fitness, opinia po roku użytkowania.

 

Orbitrek Spirit CE900 osobiście testowałem ponad rok temu. W zupełności spełnił moje oczekiwania zapewniając perfekcyjny ruch, wygodne i bezproblemowe użytkowanie. Jest bardzo solidnie i estetycznie wykonany przy zachowaniu relatywnie niskiej ceny. Niemniej jednak test w pełni komercyjnego orbitreka musiał odbyć się w profesjonalnych warunkach, z różnorodnymi klientami siłowni, pod okiem właścicieli klubów i po roku testy mogę uznać za zakończone.

 

Montaż jest średnio skomplikowany, instruktorzy fitness w klubach dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Narzędzia z dołączonego zestawu wystarczyły.

 

Jakość wykonania jest dobra, nie odbiega od urządzeń bardziej znanych marek. Z profesjonalnego punktu widzenia, CE900 zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom siłowni, zarówno tym trenującym na orbitreku jak i wszystkim dookoła. Sprzęt nie posiada ostrych krawędzi ani innych niebezpiecznych elementów. Części ruchome są bardzo dobrze zabezpieczone, w wielu miejscach zaokrąglone i od razu widać, że bezpieczeństwo było priorytetem przy projektowaniu tego modelu.

 

Druga najważniejsza rzecz z perspektywy klubowej to wytrzymałość. Co może być gorszego niż sprzęt z przyczepioną kartką "AWARIA", który nie tylko nie wykonuje swojego zadania ale też zajmuje niepotrzebnie miejsce? Pod tym kątem Spirit jest jednym ze wzorów do naśladowania. Podczas rocznego użytkowania nie zanotowaliśmy ani jednej usterki, ani dnia by orbitrek był nieużywany. Nie zaczął wydawać dziwnych dźwięków, komfort pracy się nie pogorszył i po roku jest w takim stanie, jak pierwszego dnia użytkowania. Części eksploatacyjne się nie po wycierały, przyciski nie po wyciskały, elementy ruchome nawet nie wymagały czyszczenia, bo właściciel dbał o to regularnie.

 

Komfort treningu w wykonaniu Spirit Fitness jest bardzo przewidywalny. Wszystko odbywa się książkowo, wg. sprawdzonych wzorców. Ruch jest przyjemny, eliptyczny, zdrowy dla sylwetki i stawów. Ułożenie ciała na orbitreku jest bardzo uniwersalne, zarówno dla niższych jak i wysokich użytkowników. Wagowo, najcięższy użytkownik korzystający z tego sprzętu miał 160kg wagi i z nim sprzęt się tak samo jak z innymi, lżejszymi trenującymi.

 

CDN.

Kupując przez popularny portal aukcyjny, warto zwrócić uwagę, że warunki gwarancji prawie zawsze są gorsze niż kupując ten sam produkt w sklepach internetowych. Allegro zabrania podawania warunków gwarancji w opisach aukcji na czym tracą produkty z lepszą gwarancją. Więcej na ten temat...