Energetic E-NW3000 - test kombajnu do ćwiczeń.

 • Moja ocena 4/5

 • Komfort treningu 4

 • Właściwości użytkowe 4

 • Jakość wykonania 3

 • Niezawodność 3

 • Gwarancja i Serwis 3

 • Obsługa klienta 3

 • Wygląd 2

 • Wyposażenie 3

 • Cena 5

 • Q ok 5 cm

Cena 4500zł (w dniu testu 18/12/2015)

Kiedyś zastanawiałem się jaka jest różnica między samochodami Skoda, Volkswagen i Audi i jaki jest sens robienia prawie takich samych aut, ale z różnym logo. Podobną sytuację mamy z markami Xterra, Spirit, Sole i Energetic w orbitrekach. Zapraszam do testu topowej, orbitrekowej Skody.

 

E-NW3000 to najlepsze, co Energetic ma do zaoferowania w dziedzinie orbitreków. Jest to sprzęt duży, solidny, wyposażony w regulację wysokości kroku, która naprawdę działa. Montaż jest długi, trudny i przeciętnie opisany, bez poważniejszych błędów rzeczowych. Wszystkie części pasują do siebie, klucze i śrubokręty są w zestawie. Po zmontowaniu orbitrek wygląda trochę topornie, ale robi wrażenie trwałego. Elementy metalowe są w czarnym błyszczącym kolorze, a plastiki w szarym macie. Duży Energetic jest wykonany oszczędnie, ale nie ma nic, co uważał bym za kiczowate i psujące obraz całości. Rama jest bardzo solidna, podobnie jak inne elementy metalowe oraz ich łączenia, które od razu sugerują, że ten orbitrek jest przeznaczony do ostrych ćwiczeń i żadna kategoria wagowa użytkownika nie jest mu straszna.

 

Wyświetlacz jest duży, jak w maszynach komercyjnych, prosty, wyposażony w półeczkę pod tablet, schowek na klucze lub telefon, wentylator i wejście pod odtwarzacz muzyki wraz z głośnikami. Jak zwykle jakość muzyki jest słaba, a wentylator wieje z siłą cherlawego emeryta kaszlącego na studenta w tramwaju. Reszta sprawdza się już lepiej, przyciski działają dobrze a wyświetlacz jest czytelny i oferuje sporo opcji. Na plus jest bezprzewodowy pomiar pulsu, pas pomiarowy jest w zestawie. Ogólna jakość wykonania jest dobra, ale pieniądze poszły zdecydowanie w solidność a nie wygląd.

 

Komfort pracy jest naprawdę wysoki, a nawet wysoki +. Plus wynika z ruchomej rampy, która pozwala regulować wysokość kroku. Ze wszystkich orbitrekowych gadżetów ten lubię najbardziej, bo nie tylko wprowadza dużo urozmaicenia w treningi, ale także pozwala dostosować maszynę do niższych użytkowników. Wysocy też dobrze odnajdą się na tym sprzęcie, choć kilka osób o wzroście powyżej 2m, testujących ten sprzęt czuło się na nim nieswojo. Regulacja wysokości sprawia, że możemy w trakcie treningu zaatakować trochę inne grupy mięśni pod trochę innym kątem przy każdym treningu, więc z E-NW3000 nigdy nie będziemy się nudzić. Poza tym platformy pod stopy są bardzo blisko siebie i są całkiem wygodne. Można ćwiczyć boso. Zostając przy zaletach warto wspomnieć kształt i umiejscowienie ruchomych rączek, które nie tylko są tam, gdzie powinny być. Pozycja w trakcie ćwiczeń jest bardzo dobra, o bujaniu ciałem na boki nie ma mowy. Zarówno obciążenie, jak i silnik w rampie pracują płynnie, na orbitreku jedzie się równo i bardzo przyjemnie. Obciążenie można kontrolować za pomocą guzików w rączkach stałych. Nawet bidon jest w dobrym miejscu.

 

Trwałość E-NW3000 jest jeszcze mało znana, ale producent daje 7 lat gwarancji na części i dożywotnią gwarancję na ramę. W Polsce mamy 2 lata gwarancji domowej z serwisem door 2 door - standard. Z dostępem do części zamiennych i serwisem pogwarancyjnym też nie ma problemu.

 

Jedyne minusy, jakie zanotowałem, fakt, że orbitrek potrafi delikatnie postukiwać i popiskiwać raz na jakiś czas. Jest to typowe dla maszyn z ruchomą rampą. Dźwięki są ledwo słyszalne i nie zagłuszają oglądania TV ani słuchania muzyki.

 

Cena. 4500Zł to niska cena jak za tego typu urządzenie. Dobrze sprawdzi się w domach wymagających klientów, ale także w małych klubach fitness, hotelach i spa. Konkurencja w tym przedziale cenowym jest niewielka, bo orbitreki z ruchomą rampą innych firm są albo dużo słabsze np. Nordic Track, albo dużo droższe np. Sole. W tej sytuacji warto się zastanowić, czy chcemy mieć orbitrek ładny czy solidny i dobrze wyposażony – tanie Audi czy Skodę na wypasie. W moim rankingu wygrywa Skoda, która daje więcej za mniej i takie też robi na mnie wrażenie Energetic, więc jeśli nie zależy wam na wyglądzie, to w tej cenie nie znajdziecie nic lepszego. Polecam.

 

Plusy:

+wysoki komfort pracy

+niska cena

+dobry do rehabilitacji i ciężkich treningów sportowych

+bardzo solidny, idealny dla ciężkich użytkowników

 

Minusy:

-słaba instrukcja obsługi

-średni wygląd w stosunku do ceny

-potrafi postukiwać

 

 

Kupując przez popularny portal aukcyjny, warto zwrócić uwagę, że warunki gwarancji prawie zawsze są gorsze niż kupując ten sam produkt w sklepach internetowych. Allegro zabrania podawania warunków gwarancji w opisach aukcji na czym tracą produkty z lepszą gwarancją. Więcej na ten temat...