UNO Fitness XE60 test

 • Moja ocena 4/5

 • Komfort treningu 4

 • Właściwości użytkowe 3

 • Jakość wykonania 3

 • Niezawodność 3

 • Gwarancja i Serwis 3

 • Obsługa klienta 4

 • Wygląd 4

 • Wyposażenie 4

 • Cena 4

 • Q ok 9cm

Cena 3200zł (w dniu testu 4/04/2015)


Jeśli ktoś z was miał przyjemność ćwiczyć na Finnlo Ellypsis E1000, to wie, że to świetna maszyna, tylko trochę droga. Jeśli ktoś z was rozważał zakup Ellypsisa E1000, ale zrezygnował z powodu ceny i kupił coś innego, to może teraz pluć sobie w brodę, bo mamy tańszą wersję tego orbitreka w nowej, rewelacyjnej cenie. Mowa tu o UNO Fitness XE60. Zapraszam do testu.


Podobieństwo XE60, Ellypsis E1000 i Reebok Titanium TFX3.0, jest bardziej niż oczywiste, ponieważ są to maszyny bliźniacze, produkowane w tej samej fabryce. Możemy go za pośrednictwem Sklepu Sport-Tiedje z Niemiec, który obsługuje także Polskę. Warto pamiętać, że kupując z zagranicy warunki gwarancji ulegają zmianie i w wypadku awarii sprzęt należy spakować z powrotem do pudełka i odesłać do sklepu. Cena standardowa to 4200zł i dostajemy za to bardzo masywny orbitrek z napędem przednim.

 

Montaż jest czasochłonny, instrukcja czytelna i pomocna w składaniu orbitreka. Wszystkie elementy pasują do siebie i są dobrze oznaczone. Konstrukcja jest trochę toporna, a orbitrek bardzo ciężki. Rama jest gruba i bardzo solidna, pomalowana białą emalią, podobnie jak wszystkie większe elementy metalowe. Elementy ruchome są na kulkowych łożyskach wysokiej jakości. Obudowa jest z matowego plastiku średniej klasy oraz gdzieniegdzie z białego plastiku wykończonego na wysoki połysk, nawiązującego kolorystycznie do ramy. Uwagę zwracają bardzo duże platformy pod stopy, wykonane z miękkiej gumy. Ogólnie jakość wykonania jest dobra i miejscami bardzo dobra.

 

Wyświetlacz jest prosty w obsłudze i czytelny, wyposażony w półeczkę na tablet oraz port USB. Przyciski są duże, jak w maszynach komercyjnych. Dla lubiących bajery mamy możliwość zapisywania wyników na dysku przenośnym USB, połączenie bluetooth, wbudowane głośniki i gadżety, których jeszcze nie przetestowałem, bo nie są opisane w instrukcji. Z przydatnych funkcji mamy połączenie z pasem telemetrycznym do pomiaru pulsu. Pasa w zestawie brak.


Komfort pracy – na poziomie klasy premium, jak w większości orbitreków z napędem przednim. Na tym orbitreku płyniemy, podobnie jak na maszynach Kettlera, czy Finnlo. Ruch jest bardzo przyjemny, posuwisty, pozwala na utrzymywanie zdrowej sylwetki w trakcie ćwiczeń. Rozstaw stóp to tylko 9cm, więc jest nie tylko wygodny, ale także bezpieczny dla stawów, nadaje się zarówno do rehabilitacji jak i ostrych treningów. Efekt bujania ciałem na boki prawie nie występuje. Ruchome rączki są odpowiednio wyprofilowane, platformy pod stopy z bardzo przyjemnej, miękkiej gumy, dzięki czemu możemy ćwiczyć boso. Obciążenie dozuje się odpowiednio i można go dołożyć sporo. Wszystko pracuje cicho i płynnie. Tylne prowadnice są osłonięte plastikową obudową, by były jeszcze bardziej ciche i bezpieczne. Bezpieczeństwo i komfort treningu to zdecydowanie najmocniejsze strony XE60.


Serwis jest dobry, szybki, obejmuje dojazd mechanika do domu klienta i naprawę na miejscu. XE60 jest orbitrekiem w miarę nowym i jeszcze niestety nie do końca dopracowanym. W ciągu ostatnich miesięcy zanotowaliśmy kilka drobnych usterek objawiających się stukaniem ruchomych połączeń i wymagających dokręcenia i kilka usterek poważnych wymagających interwencji serwisu. Wymiany wymagały łożyska rolek tylnych.


Cena – 3200zł jest rewelacyjna. Do tej kwoty nie znajdziemy maszyny nawet zbliżonej jakości. Porównywalny Finnlo Ellypsis E1000 kosztuje 5300zł!! Orbitreki firm konkurencyjnych – York i Kettler wypadają blado przy XE60 i nawet w cenie standardowej bez promocji – 4200zł trudno jest im konkurować.

 

Podsumowanie. UNO XE60 był by jednym z lepszych orbitreków w swoim przedziale cenowym gdyby nie drobne usterki. Serwis co prawda działa prężnie, ale od maszyny w tej cenie spodziewamy się bezawaryjnej pracy. Testuję XE60 od kilku dni i ćwiczę na nim nawet po kilka razy dziennie. Orbitrek zachęca by na niego wsiąść, więc jeżdżę na nim kiedy rozmawiam przez telefon, sprawdzam pocztę, słucham radia itp. Za naprawdę niewielką kwotę dostajemy niezłą maszynę o komforcie pracy prosto z klasy premium. Polecam ten orbitrek wszystkim, którzy szukają wygodnej maszyny w dobrej cenie i mam nadzieję, że wszystkie usterki zostaną poprawione w nowszych wersjach tego modelu.

Sprawdź aktualną cenę.


Plusy:

+wysoki komfort pracy

+niska cena

+dobry do rehabilitacji i treningów sportowych


Minusy:

-brak instrukcji obsługi w języku polskim

 

-Cezary

4/04/2015

Kupując przez popularny portal aukcyjny, warto zwrócić uwagę, że warunki gwarancji prawie zawsze są gorsze niż kupując ten sam produkt w sklepach internetowych. Allegro zabrania podawania warunków gwarancji w opisach aukcji na czym tracą produkty z lepszą gwarancją. Więcej na ten temat...

Zapraszam do zostawiania komentarzy pod spodem.

Comments: 1
 • #1

  Maciej (Sunday, 30 October 2016 14:28)

  Witam
  Interesuje mnie zakup Orbitrek UNO Fitness XE60 - niestety ciężko znaleźć towar co w dzisiejszych czasach wydaje się być absurdem .....
  Czy może Pan polecić jakiś sklep gdzie dostanę ten model, a może coś podobnego Pan poleci w podobnej kwocie i nie gorszych parametrach.