Orbitrek - domowy pogromca cellulitu

 

Orbitrek - domowy pogromca cellulitu.

 

Cellulit dotyczy niemal wyłącznie kobiet. To obrzęk tkanki łącznej, czyli podskórnej tkanki tłuszczowej. Pojawia się w wyniku gromadzenia się substancji toksycznych w komórkach. Zdarza się, że cellulit nie znika nawet po restrykcyjnych dietach, bo wywołuje go nie tylko nadmiar tłuszczu, ale także nadmiar wody w komórkach.

Trening na orbitreku przyspiesza spalanie tłuszczu, poprawiając jednocześnie krążenie w komórkach dotkniętych cellulitem. Pobudza również cyrkulację limfy w naczyniach limfatycznych. W efekcie regularne ćwiczenie na orbitreku zmniejsza problem cellulitu, a nawet całkowicie go likwiduje. Warto wiedzieć, że korzystny wpływ na zwalczanie cellulitu mają przede wszystkim sporty aerobowe, czyli takie, w których spory wysiłek trwa długo i bez przerwy, ale nie powoduje on nadmiernego wzrostu tętna - ćwicząc możesz dość swobodnie rozmawiać.

Zacznij ćwiczyć już dziś, nawet po kilka minut dziennie, stopniowo, z dnia na dzień wydłużając czas treningu by dojść do 30 - 40 min dziennie. Taki trening nie tylko działa korzystnie na wygląd, jest też zdrowy, poprawia humor i samopoczucie.