L8011 ŁAWKA WIELOFUNKCYJNA marki HMS za 290zł - opinia.

 

Jest to moja druga domowa ławka i przy tym pierwsza, z której jestem w miarę zadowolony. Ta ławka przewija się w moich filmach, linki pod recenzją.

 

Pod nazwą "wielofunkcyjna" rozumiemy oczywiście zwykłą ławkę płaską. Używałem jej do wyciskania sztangi i do zwykłego siedzenia nie związanego z treningiem. W małym mieszkaniu, plusem jest to, że po poluzowaniu 2 gałek, ławkę można szybko złożyć i np. schować. Całość waży tylko 7kg (moja stara ławka MND waży 23kg) więc jest bardzo mobilna i nie potrzebuje kółek.

 

Jakość wykonania jest średnia, nie zanotowałem większych uchybień konstrukcyjnych. Gąbka jest miękka, wygodna, w sam raz dla osoby początkującej. Wymiary 27cm x 113cm x 44cm wysokości są dobre dla osób o różnej budowie. Wysokość mieści się w granicach normy IPF. Ogólnie jest wygodnie i przy wyciskaniu w domu, gdzie robię do 100kg wszystko działa tak, jak powinno. Trening na tej ławce zawsze wychodził mi dobrze, w użyciu amatorskim nie potrzebuję niczego więcej.

 

Ławka jest stabilna, gdy się na niej leży z ciężarem. Bez ciężaru potrafi minimalnie się bujać. W moim egzemplarzu jedna nóżka jest kilka milimetrów (2-3) nad podłogą. Problem znika, jak się na ławce położy ciężar.

HMS to ławka składana. Kilkoma ruchami gałki możemy odblokować system składania, bez użycia jakichkolwiek narzędzi i szybko złożyć nóżki. Jednak, aby ławka była stabilniejsza, warto użyć klucza nasadowego i dokręcić dodatkowe śruby na maksa.

 

Podsumowanie.

Miałem ławki lepsze, miałem gorsze. W cenie do 300zł nie widziałem lepszej ławki przeznaczonej do domowej siłowni i ten sprzęt zaspokoi potrzeby każdego początkującego siłacza. Bardziej doświadczeni lifterzy będą niestety musieli dopłacić do bardziej profesjonalnego sprzętu, bliższego standardom IPF. Droższa ławka, stabilniejsza, o większej wadze i sztywniejszej piance w miejscu gąbki zapewni lepsze podparcie przy biciu rekordów i w poważniejszych treningach.

 

+dobra cena

+mobilność

+niezła jakość

 

-nie dla zawodowców

-Cezary Marzec 2019

Sprawdź aktualne ceny

Alternatywny sprzęt

Kup sprzęt po testach

Kupując przez popularny portal aukcyjny, warto zwrócić uwagę, że warunki gwarancji prawie zawsze są gorsze niż kupując ten sam produkt w sklepach internetowych. Allegro zabrania podawania warunków gwarancji w opisach aukcji na czym tracą produkty z lepszą gwarancją. Więcej na ten temat...

Standardy IPF

Długość - nie mniej niż 1,22 m

Szerokość - nie mniej niż 29 i nie więcej niż 32 cm.

Wysokość - nie mniej niż 42 i nie więcej niż 45 cm, mierzona od podłogi do obitego wierzchu, nieprzyciśniętego.

 

Max. udźwig podawany przez producenta.

Jest to czynnik często brany pod uwagę przy kupnie ławki. Niemniej jednak, realnie nie przekłada się ani na jej wytrzymałość ani na jakość wykonania.