Nowości w dziale "Jak ćwiczyć"

Uprawiam sport całe życie i od kiedy pamiętam byłem aktywny fizycznie. Jestem kompetentnym windsurferem, ambitnym biegaczem, instruktorem kulturystyki i trenerem personalnym dla moich stałych klientów. Ponad to jestem zdrowym i sprawnym człowiekiem i dążę do tego by tak zostało.

 

Podzieliłem zestawy ćwiczeń w zależności od celeu treningowego.

Cele treningowe:

 

1. Polepszenie/utrzymanie ogólnej sprawności fizycznej i dobrego stanu zdrowia.

Osobiście uważam, że jest to najważniejszy cel treningowy na dłuższą metę. Odpowiedni trening ogólnorozwojowy zapobiega urazom, poprawia zdrowie, dodaje energii i opóźnia efekty starzenia. Jest dobry dla wszystkich, niezależnie od płci i wieku, jest fundamentem zdrowego trybu życia. 

 

2. Odchudzanie/utrzymanie odpowiedniej wagi i sprawności fizycznej.

Jest dobrym wprowadzeniem do aktywności fizycznej. Samo bycie szczupłym nie oznacza bycia zdrowym, dlatego po zrzuceniu zbędnych kilogramów dobrze jest przejść na trening ogólnorozwojowy.

 

3. Trening specjalistyczny.

Najczęściej jest to poprawa wydolności lub siły do specjalistycznego celu. Np. przygotowanie do startu w maratonie, zawodach Iron Man, wzmocnienie osłabionej części ciała po urazie itp.

 

Często nasze cele treningowe w pewnym stopniu się pokrywają i jest to normalne.

Kilka rodzajów treningu może prowadzić do tego samego celu. Np. obecnie przygotowuję się do startu w maratonie, więc uprawiam trening specjalistyczny. Efektem ubocznym jest to, że schudłem 6 kilogramów, choć wcale mi na tym nie zależało.

 

Dokładne opisy tego, jak ćwiczyć będę przedstawiał stopniowo, w postaci całkowitych treningów, zaczynając od najważniejszych.

 

http://www.orbitrekguru.com/

http://www65.jimdo.com/app/sd77e466a81decd19/p804b87545c461120/

Write a comment

Comments: 0