Recenzja orbitreka do małej siłowni

Spirit XE195 - test i recenzja

Zazwyczaj nowym recenzjom towarzyszą zniżki i kody rabatowe na testowany sprzęt. Teraz wyjątkowo było odwrotnie, przed tym, jak ostatnia sztuka opuściła nasz magazyn, udało mi się zrobić dokładne testy i w ostatniej chwili nakręcić krótki film. Łowcom zniżek proponuję natomiast model wyższy - XE295 ponad 2000zł taniej. Szczegóły w dziale Promocje.


Solidny

Jak wszystkie orbitreki Spirita, model XE195 jest bezkompromisowy - solidny, ciężki i bardzo wygodny. Minusem jest typowy dla marki szary design.

 

Gwarancja

Najlepsza gwarancja w branży fitness dostępna obecnie w Polsce!

robocinzna - 2 lata

części - 5 lat

rama - dożywotnia

 

Nowa ocena

Przetestowanych przeze mnie maszyn jest już tak dużo, że wraz z recenzją Spirita XE195 wprowadzam nowy, opisowy system oceny orbitreków.


Moje testy mocnych i słabych stron orbitreków są od lat podobne, ale ich wyrażanie w postaci ocen ulegało zmianie wielokrotnie. Od skali 5 punkowej, 10 punktowej, poprzez procenty i gwiazdki do oceny opisowej obecnie. Czytelnicy uwielbiają cyfry i konkretne wyniki. Jednak po latach używania orbitreków stwierdzam, że nie jestem w stanie przedstawić moich odczuć w liczbach, bo to tak jak by oceniać partnera treningowego w liczbach właśnie.

Ponad to, niektóre cechy dla jednych będące zaletami dla innych są obojętne, lub wręcz są wadami. Dlatego ocena przedstawiana w liczbach będzie powoli ustępować pola opinii opisowej z uwzględnieniem wad, zalet i innych cech charakterystycznych.

 

Najważniejsze cechy dobrego orbitreka to:

  • Ergonomia i komfort treningu
  • Stabilność
  • Płynność ruchu
  • Niezawodność
  • Wyposażenie
  • Stosunek ceny do jakości

Write a comment

Comments: 0