gdzie kupić dobry orbitrek

Gdzie kupisz dobry orbitrek? Odpowiedź jest prosta - w sklepie internetowym lub na allegro. Większość urządzeń danych marek, niezależnie od tego czy kupujemy je z salonu, sklepu czy zamawiamy przez internet, pochodzi z tych samych magazynów danej firmy. Firmy zamawiają wszystko z Azji, gównie z Chin i Tajwanu, tak więc wszystko pochodzi z prawie tego samego miejsca na świecie. Przez internet jest po prostu taniej, albo przynajmniej było tak do roku 2015. Od początku 2015 zauważyłem, że ceny w internecie  zrównują się z cenami w sklepach stacjonarnych.

 

Ważniejszym pytaniem jest gdzie przetestować sprzęt i dokonać wyboru?

I tu odpowiedź nie jest już taka prosta. Najłatwiej jest oczywiście udać się do Decathlonu/Go Sportu i tam dokonać testów. Wada tego rozwiązania jest taka, że wybór jest ograniczony. Większości naprawdę dobrych orbitreków nie ma w sklepach stacjonarnych i nie mamy gdzie ich wypróbować. Poza tym nie wszystkie urządzenia są odpowiednio zmontowane. Źle zmontowany sprzęt to standard w dużych sklepach. Często obsługa montująca po prostu nie wie jak to dobrze zrobić, lub ma za mało czasu na porządny montaż. Mam też swoją teorię na ten temat i możliwe, że doszukuję się spisku tam, gdzie go nie ma, ale mam wrażenie że w ten sposób sklepy pewne produkty promują a inne dyskredytują. Dlatego na wystawach, orbitreki pewnych marek zawsze klekoczą i skrzypią, podczas gdy inne pracują przyzwoicie. Moim zdaniem ma to zniechęcić klientów do pewnych produktów na rzecz innych. Świat orbitreków też ma swoje chwyty marketingowe, które mają na celu sprzedaż tych urządzeń na których, najwięcej zarabia sklep.

 

Gdzie w takim razie testować?

Gdzie tylko się da. Sklepy są zawsze dobre na początku. Proponuję sprawdzenie w kilku sklepach. U znajomych, którzy mają pożądany orbitrek. U nieznajomych :) 

Wiem, że powyższy tekst pozostawia  więcej pytań niż odpowiedzi, ale ciekawość, to pierwszy stopień do wiedzy, a bycie dociekliwym i skrupulatnym w swoich poszukiwaniach owocuje w przyszłości.

 

-Cezary