Gabi pyta:

Dziękuję za uwagi. Jakkolwiek chodziło mi o ciut bliższe informacje. Podejrzewam, że ciężko tak od razu sobie przypomnieć co przeszkadzało w danym orbitreku a co nie, ale może jednak się uda.

Jak to na kobietę przystało nie do końca biorę poprawki na to gdzie co było produkowane.

Mam prawie 180cm wzrostu, ważę z tego względu około 70kg. Jakiś czas temu, u znajomej 'biegałam' na modelu Pliant Toledo, model wygląda na masywny i stabilny jednak w rzeczywistości całość jest dość chybotliwa. Najbardziej jednak przeszkadzał mi szeroki tył z kołem. Rozstaw nóg powodował, że bardzo niewygodnie się pracowało, taki kaczy chód można powiedzieć. Jedyne co było w porządku, to wysokość i rozstaw rączek oraz stosunkowo cicha praca, choć to pojęcie względne. Jednak wiem dzięki niemu, czego uniknąć bardzo bym chciała w swoim orbitreku. Na pewno za większą stawkę znalazłabym jakieś fachowe dzieło, jednak póki co, muszę znaleźć coś w kwocie 1300-1500.

Ważne są dla mnie po prostu szczegóły, możliwie najmniejsza chwiejność całego orbitreka, względnie nie kaczy rozstaw łopatek na stopy, i stosunkowo duże koło aby krok był odpowiednio swobodny dla długich nóg, spacerek gejszy mnie nie satysfakcjonuje. Dobrze ułożone rączki też są w cenie. Nie ukrywam, że lubię otaczać się zgrabnymi jasnymi przedmiotami (no jak to baba, phi!) wobec czego moją uwagę zwróciła ostatnio właśnie Alaska na wystawie sklepu. Sprzedawca pozwolił wypróbować, ogólnie model mógłby być, ruch stosunkowo swobodny, rozstaw stóp względem siebie nie był irytujący, jednak odrzuciła mnie niedokładność wykonania, brak symetrii zmontowanych elementów no i dośc duża chwiejność przodu modelu (może to przez krótką przednią podstawę?). Nie czułam się stabilnie.

Uwielbiam orbitreki, do tej pory pracowałam na nich tylko na siłowniach, jednak wiadomo, to nie ta liga i nie mogę porównywać. W ostatnich latach nie mam czasu na siłownie, chciałabym kupić coś do domu. Po prostu. I nie wiem...

Balance patrząc na rozmiary jest stosunkowo nieduży model z niewysokimi rączkami, nie jestem przekonana zatem

Może jest jakiś inny model wart zainteresowania dla wyższej kobietki? o ile znajdzie się coś wartego uwagi w tych cenach...

BARDZO proszę o podpowiedź.

i przepraszam za zawracanie głowy