Witam serdecznie,
 
Kupiłem w zeszłym miesiącu orbitrek Sportop e2000p. Sprzęt ogólnie sprawia dobre wrażenie i jest całkiem solidny, ale ma jeden mankament - egzemplarz, na który trafiłem trochę hałasuje. 
 
Chodzi o stukanie w miejscu łączenia kolumny (w instrukcji nazywanej z podporą główną) z drążkami, w głównej mierze z drążkiem lewym. Przyznam, że jest to dość uciążliwe, chociaż nie występuje zawsze - zależy od programu/obciążenia/sposobu ćwiczenia. Próbowałem już odkręcać ten drążek, początkowo myślałem, że to ja niedokładnie skręciłem. 
Przy próbie poruszenia drążkiem na sucho da się odczuć delikatne bicie, na drugim drążku (prawym) tego nie ma. 
Chciałbym zapytać o Pana opinie czy w tym modelu takie stukanie jest normalne czy powinniśmy zgłosić reklamację. Może wystarczy dokupić uszczelkę żeby pozbyć się tego problemu. Chociaż moim zdaniem wygląda to na złe dopasowanie elementów. Proszę o radę.
 
Dodatkowo od czasu do czasu da się usłyszeć stukanie w miejscu łączenia drążka z korpusem (tam gdzie reguluje się długość kroku). Nie jest to aż tak uciążliwe jak w przypadku stukania opisanego wcześniej. Tu bardziej miałbym pytanie czy jest jakiś domowy sposób na usztywnienie wspomnianego łączenia - miejsce oznaczyłem numerem 2 na załączonym obrazku.
 
Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam,
Rafał

Witam Panie Rafale

Pierwsza usterka jest dla mnie zaskoczeniem, bo pierwszy raz mam z nią do czynienia, a E2000p złożyłem już kilkadziesiąt sztuk. Możliwe, że elementy są źle spasowane, bo tam zdecydowanie nie powinno nic stukać. Łożyska powinny z trudem wchodzić na ośkę, a po dokręceniu nie powinno być żadnego luzu, łożyska powinny być ciasno osadzone na osi. Albo łożysko jest za duże, albo oś źle spasowana. Możesz to sprawdzić zamieniając lewy pałąk na prawy i prawy na lewy i po szukać luzów po zamianie. Dzięki temu będziesz wiedział, czy problemem jest oś czy łożyska. Może to łożyska są wadliwe. Możliwe też, że łożyska źle ułożyły się w drążkach, warto to sprawdzić. Obstawiam, że nie zapomniałeś założyć falistej podkładki dystansowej (J7), ale warto się upewnić. Możesz spróbować dodać dodatkową podkładkę falistą (J7) i sprawdzić, czy coś to da, ale to strzał w ciemno i nie liczył bym na spektakularne efekty.

Druga usterka to standard w maszynach, które mają regulację wysokości kroku. W wielu coś stuka, choć zazwyczaj nie jest to zbyt uciążliwe. Polecam przede wszystkim upewnić się, czy czarna plastikowa tulejka między dwiema rurami jest na swoim miejscu. Poza tym dobrze jest skręcić śruby regulacji na prawdę mocno. Jeśli to nie pomoże, to możesz po bawić się w podłożenie czegoś między rury np. kartki papieru, lub okleić dolną rurę taśmą klejącą. Ew okleić czarną plastikową tulejkę taśmą klejącą.


Dzwoniłem w tej sprawie do serwisu Sportopa, bo sam jestem ciekaw o co chodzi, ale się nie dodzwoniłem. Jak masz czas, to sam spróbuj: tel. 58 573 38 33 wew. 2
Powodzenia
Cezary

Dzięki za obszerną odpowiedź. 

 
Próbowałem zamienić lewy pałąk na prawy i odwrotnie. Skręcałem też drążek z podwójną podkładką. Niestety bez większych rezultatów.
Dzisiaj dzwoniłem do serwisu i poproszono mnie o zgłoszenie reklamacji. Dam znać jak się rozwinie sytuacja.
 
Pozdrawiam,
Rafał

Write a comment

Comments: 1
 • #1

  Agata (Sunday, 03 January 2021 21:07)

  Cześć! Mam identyczny problem z lewym drążkiem w sportop e2000i.
  Czy ma Pan jakieś informacje co było nie tak?
  Nie widzę z kiedy jest powyższa konwersacja, ale liczę na odpowiedź.
  Serdeczności!