Axxo Model 1.0 - bieżnia komercyjna.

 

Axxo to marka, którą założyłem w oparciu o zgromadzoną wiedzę i doświadczenie. Sprzęt ten pochodzi z fabryk produkujących dla największych marek i dzięki temu, że kupuję go prosto z fabryki udało mi się zmniejszyć wszystkie koszty. Bez pośredników, solidny sprzęt można mieć tanio, szybko i na własnych zasadach.

 

Model 1.0 to mój pomysł na podstawową bieżnię do siłowni, taką jaką sam chciał bym mieć. Nie ma w nim zbędnych elektronicznych dodatków, a wszystkie podzespoły mechaniczne są wysokiej jakości.

 

Montaż jest prosty i wszystkie elementy pasują do siebie bez użycia przemocy. Klucze są częścią zestawu i poza śrubokrętem i kilkoma inbusami, nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi.

 

Wykończenie jest poprawne. Plastiki są twarde, jak w japońskim samochodzie, ale nie skrzypią i nie wyglądają źle. Wszystkie krawędzie są bardzo zaoblone tak by przypadkowy sportowiec nie nadział się przypadkiem na ostry element. Przód konsoli jest chroniony stalowym profilem, też obłym, dodatkowo osłoniętym częściowo plastikową okładziną.

Konsola też jest prosta, wyposażona w kilka programów, hamulec bezpieczeństwa, wskaźnik podstawowych parametrów, półkę pod tablet, kieszenie na napoje, wejście mp3 itd. Wszystko w spartańskim stylu, ale funkcjonalne i intuicyjne.

 

Użytkowanie jest proste, bieżnia uruchamia się szybko i w miarę szybko przyspiesza. Zarówno wielkość jak i amortyzacja pasa biegowego nie odbiegają od komercyjnych standardów. Pasma 2,2 mm grubości, pokład 25mm. Prędkości od 0,8 do 20km/h. Udźwig 180kg, waga 198kg. Bonusem jest ujemny Incline. Możemy tu normalnie biec pod górkę, która ma 15 poziomów regulacji, ale są też 3 poziomy ujemne, które pozwalają na bieganie z górki. Za prędkość odpowiada 3 konny, niewyżyłowany silnik, który ma 7KM mocy szczytowej. Silnik jest cichy. W zestawieniu z innymi bieżniami komercyjnymi np. Life Fitness wypada ciszej.

 

Wrażenia z biegu.

Bieżnia, jak bieżnia. Im więcej bieżni komercyjnych testuję tym bardziej samo wrażenie biegania upodabnia się do innych. Na tym polu wszystkie bieżnie komercyjne są jak do tej pory takie same. Tu plusem są w miarę wiarygodne wyniki przebiegniętych kilometrów. Pas się nie zacina, nie kruszy, jak to w nowej bieżni, wszystko działa idealnie.

 

Stosunek ceny do jakości.

To moim zdaniem najważniejsza część całej recenzji, bo jest to sprzęt przeznaczony głównie do siłowni i z zakupu ma być zadowolony przede wszystkim właściciel klubu. Można oczywiście wyposażyć domową siłownię w takie urządzenie, będąc biegaczem fanatykiem, ale późniejsze przestawianie dwustukilowego sprzętu nie należy do łatwych i przyjemnych.

Jeśli brak fajerwerków technologicznych nie jest problemem, to w cenie do 10 000zł nie znam solidniejszej bieżni, ani też lepszej bieżni na gwarancji komercyjnej.

Gwarancja domowa ma 3 lata serwisu z dojazdem. Komercyjna 2 lata, ale samemu trzeba naprawiać. Dostarczamy części, ale nie wysyłamy mechanika. Nie jest to najwygodniejsza opcja dla właściciela siłowni, ale w zamian za to, wszystko rekompensuje cena - 6500zł z dostawą, za nową sztukę czyli 25% taniej niż najtańsza możliwa konkurencja.

Jest też opcja długoterminowego najmu, leasingu, wypróbowania przed zakupem i odbioru osobistego ze zniżką.

 

CDN