Axxo Model 2.0 - test bieżni klubowej

Bieżnia Axxo Model 2.0 - bieżnia komercyjna.

 

Axxo to marka, którą założyłem w oparciu o zgromadzoną wiedzę i doświadczenie. Jest to wyselekcjonowany sprzęt, który kupił bym dla siebie, który uważam za najsolidniejszy. Produkują go najlepsze fabryki, bez pośredników, dzięki temu solidny sprzęt można mieć tanio, szybko i na własnych zasadach. Dlatego w Axxo daję najlepszą gwarancję na sprzęt fitness.

 

Model 2.0 to mój pomysł na nowoczesną bieżnię do siłowni. Wszystkie podzespoły mechaniczne są wysokiej jakości, ale dla rozrywki bardziej wymagających klientów jest też duży wyświetlacz, na którym można oglądać TV, używać aplikacji internetowych typu Facebook i Youtube.

 

Montaż jest prosty i wszystkie elementy pasują do siebie bez użycia przemocy. Klucze są częścią zestawu i poza śrubokrętem i kilkoma inbusami, nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi.

 

Wykończenie jest na wysokim poziomie. Plastiki są miękkie, jak w niemieckim samochodzie, nie skrzypią i wyglądają dobrze. Wszystkie krawędzie są bardzo zaoblone tak by przypadkowy sportowiec nie nadział się przypadkiem na ostry element. Przód konsoli jest chroniony stalowym profilem, też obłym, dodatkowo osłoniętym częściowo plastikową okładziną.

Konsola też jest bogato wyposażona, ma wiele programów, hamulec bezpieczeństwa, wskaźnik podstawowych parametrów, półkę pod tablet, kieszenie na napoje, wejście mp3 itd. Wszystko funkcjonalne, intuicyjne i na czasie.

 

Użytkowanie jest proste, bieżnia w miarę szybko przyspiesza. Zarówno wielkość jak i amortyzacja pasa biegowego nie odbiegają od komercyjnych standardów. Pasma 2,2 mm grubości, pokład 25mm. Prędkości od 0,8 do 20km/h. Udźwig 180kg, waga 198kg. Bonusem jest ujemny Incline. Możemy tu normalnie biec pod górkę, która ma 15 poziomów regulacji, ale są też 3 poziomy ujemne, które pozwalają na bieganie z górki. Za prędkość odpowiada 3 konny, niewyżyłowany silnik, który ma 7KM mocy szczytowej. Silnik jest cichy. W zestawieniu z innymi bieżniami komercyjnymi wypada bardzo dobrze.

 

Wrażenia z biegu.

Bieżnia, jak bieżnia. Im więcej bieżni komercyjnych testuję tym bardziej samo wrażenie biegania upodabnia się do innych. Na tym polu wszystkie bieżnie komercyjne są jak do tej pory takie same. Tu plusem są w miarę wiarygodne wyniki przebiegniętych kilometrów. Pas się nie zacina, nie kruszy, jak to w nowej bieżni, wszystko działa idealnie. Biegacze, którzy dostali Model 2.0 do testów twierdzą, że jest ona minimalnie bardziej miękka niż np. Spirit CT900 i jest to odczuwalne przy przebiegach powyżej 20km dziennie - mniej wchodzi w stawy. Decline czyli możliwość biegu z górki została uznana za mało używaną, ale przydatną, bo dzięki temu można odzwierciedlić całość trasy biegowej, łącznie ze zbieganiem z górki.

 

System rozrywkowy jest bardzo rozbudowany i zapewnia wiele atrakcji w trakcie ćwiczeń. Używanie elektronicznej konsoli jest proste, przyjemne i łatwo się do niej przyzwyczaić.

 

Stosunek ceny do jakości.

To moim zdaniem najważniejsza część całej recenzji, bo jest to sprzęt przeznaczony głównie do siłowni i z zakupu ma być zadowolony przede wszystkim właściciel klubu. Można oczywiście wyposażyć domową siłownię w takie urządzenie, będąc biegaczem fanatykiem, ale późniejsze przestawianie dwustukilowego sprzętu nie należy do łatwych i przyjemnych.

W cenie do 15 000zł nie znam solidniejszej bieżni, ani też lepszej bieżni na gwarancji komercyjnej.

 

Podsumowując, zleciłem fabryce wyprodukowanie, moim zdaniem najlepszej bieżni za daną kwotę i to się udało. Jest to oczywiście subiektywna opinia, dlatego zachęcam do zapoznania się z innymi recenzjami oraz obiektywnie, najlepszą gwarancją jaką na ten sprzęt daję.

 

Gwarancja domowa ma 3 lata serwisu z dojazdem. Komercyjna 2 lata, ale samemu trzeba naprawiać. Dostarczamy części, ale nie wysyłamy mechanika. Nie jest to najwygodniejsza opcja dla właściciela siłowni, ale w zamian za to, wszystko rekompensuje cena poniżej 10000zł z dostawą, za nową sztukę czyli 25% taniej niż najtańsza możliwa konkurencja.

Jest też opcja długoterminowego najmu, leasingu, wypróbowania przed zakupem i odbioru osobistego ze zniżką.

-Cezary 2019

Sprawdź aktualne ceny

Alternatywny sprzęt

Kupując przez popularny portal aukcyjny, warto zwrócić uwagę, że warunki gwarancji prawie zawsze są gorsze niż kupując ten sam produkt w sklepach internetowych. Allegro zabrania podawania warunków gwarancji w opisach aukcji na czym tracą produkty z lepszą gwarancją. Więcej na ten temat...